Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicz stracił rangę miasta powiatowego
W 1975 r. Łowicz stracił rangę miasta powiatowego i do końca 1998 r. znajdował się w granicach województwa skierniewickiego. W 1990 r. odbyły się w Łowiczu pierwsze demokratyczne wybory samorządowe, a dwa lata później powstała diecezja łowicka. W 1999 r. miasto ponownie stolicą powiatu. 14 czerwca 1999 r. Łowicz gościł papieża Jana Pawła II.
Stefania Borkowska
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
Początki twórczości Stefanii Borkowskiej związane są z pobytem u koleżanki, gdzie podpatrywała jak wykonuje kartkę pocztową z ozdobami ludowymi. Po przyjściu do domu rozpoczęła samodzielne próby wykonania podobnej pocztówki. Od 1972 do 1995 roku pracowała w Sztuce Łowickiej.

Należy do Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie. Swoje dzieła wykonuje różnymi typami nożyc zarówno tradycyjnymi do strzyżenia owiec, jak i małymi. Uczestniczy w warsztatach w szkołach, gdzie przekazuje młodzieży wiedzę na temat sztuki wycinankarskiej.

Prace pani Stefanii biorą udział w licznych konkursach w Polsce m.in. w Częstochowie, Łodzi, Warszawie, Poznaniu i za granicą USA, Francji, Danii, za które zdobyła 12 dyplomów oraz wyróżnień. Oprócz tego, odbyły się prezentacje wycinanek w Muzeum w Łowiczu, TV oraz za granicą. Sukcesem pani Stefanii jest zajęcie I miejsca za wycinankę wielkanocną.

Pod numerami tel.: można składać zamówienia na wyroby: (46) 838 46 07; 782 517 925design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]