Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Małgorzata Kosiorek
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
Małgorzata Kosiorek, sztuki hafciarskiej nauczyła się od swojej mamy i od 1987 roku rozpoczęła wykonywanie swoich dzieł. W chwili obecnej przekazuje swoją wiedzę córkom.

Wśród wyrobów można znaleźć: torebki, paski, poduszki, chustki, szaliki czy „smycze”. Wykonuje motywy na płaszczach, stułach dla księży oraz na obrusach. Na wszystkich produktach dominują motywy kwiatowe, wykonywane haftem koralikowym oraz tradycyjnym. Wzory są własną inwencją.

Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie. Fragmenty jej prac można było zobaczyć w serialu „Magda M”. Poza tym wyroby można znaleźć także w sklepach „Cepelii” oraz galerii internetowej. Pani Małgorzata wysyła także swoje produkty do Francji czy USA.

Zamówienia można składać pod nr tel. (46) 838 47 06; 667 373 237
oraz drogą elektroniczną: e-mail: malgorzatakosiorek@wp.pldesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]