Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Mariawici
Mariawici jako wyznanie niezależne od Rzymu powstali w 1893 roku. Założycielem zgromadzenia jest Feliksa Maria Kozłowska, zwana później przez Mariawitów „Mateczką”. Kościół mariawicki pw. Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu wzniesiono w 1910 roku, w stylu neogotyckim, w typie bazylikowym, na planie krzyża łacińskiego. Na antepedium ołtarza widnieje herb Łowicza.
Anna Staniszewska
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
Pani Anna od najmłodszych lat wzrastała w atmosferze zamiłowania do sztuki ludowej. Owa miłość przekazywana była przez mamę i babcię. W chwili obecnej zdobytą wiedzą dzieli się ze swoimi dziećmi, ale nie tylko. Uczestniczy w wielu pokazach, na których prezentuje swoje wyroby oraz uczy młodzież z Łowicza i okolic tej trudnej sztuki.

Prace pani Anny były wielokrotnie nagradzane na prestiżowych konkursach, wystawach i targach w kraju i za granicą. Hafty zdobią stroje ludowe ze wszystkich regionów Polski m. in. Zespołu "Mazowsze" i "Śląsk" a także innych państw (Kanada, USA, Anglia, Francja, Holandia, Belgia itp.)

Pani Anna wykonuje lalki ubierane w tradycyjne stroje ludowe, pająki wykonane z bibuły, a także, wykonywane ręcznie z zachowaniem tradycyjnych metod (technik) hafciarskich, sztandary.

Ponadto Pani Anna należy do Stowarzyszenia Twórców Ludowych, w którym pełni funkcję sekretarza Zarządu Głównego

Zamówienia na w/w wyroby można składać drogą elektroniczną:
e-mail: anna@sztandary.net oraz pod nr tel.:
(046) 837 44 35
0 502 024 237design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]