Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Walewice
W Walewicach znajduje się pałac klasycystyczny szambelana królewskiego Anastazego Walewskiego. Zamieszkiwała tutaj niegdyś słynąca z urody Maria z Łączyńskich Walewska zwana „polską żoną Napoleona”, tu też przyszedł na świat syn cesarza Aleksander. W pobliżu znajduje się rezerwat geologiczny „Walewice” ukazujący osady okresu lodowcowego.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
12 stycznia 2018
Polski muzyk i piosenkarz, gwiazda Disco Polo Zenon Martyniuk wystąpi Łowiczu. Artystę na łowickiej scenie zobaczymy z zespołem Akcent w czasie Księżackiego Jadła, Festiwalu Dobrej Żywności, który odbędzie się, 9 września 2018 r. na Nowym Rynku. Tego samego dnia na scenie wystąpi również gwiazda muzyki cygańskiej „Dziani” oraz legendarna grupa „Skaldowie”.
Ale to na Zenona Martyniuka najbardziej wyczekują Łowiczanie, który zwyciężył w internetowym plebiscycie Łowickiego Ośrodka Kultury na artystów, których w tym roku chcieliby usłyszeć podczas imprez plenerowych w Łowiczu.

Kolejną dużą imprezą, będą Dni Łowicza w dniach 23 i 24 czerwca 2018 r. I w tym czasie nie zabraknie topowych artystów. Na Starym Rynku, 23 czerwca wystąpią Patryk Kumór, Strachy na Lachy oraz Romuald Lipko z programem złotych przebojów, 24 czerwca Natalia Szroeder i Andrzej „Piasek” Piaseczny.

- Przy wyborze artystów kierowaliśmy się opiniami internautów. Wiele umów z artystami zostało już podpisanych. Dopinane są ostanie szczegóły - mówi burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński.

Foto: Damian Klamka / East Newsdesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]