Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Mariawici
Mariawici jako wyznanie niezależne od Rzymu powstali w 1893 roku. Założycielem zgromadzenia jest Feliksa Maria Kozłowska, zwana później przez Mariawitów „Mateczką”. Kościół mariawicki pw. Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu wzniesiono w 1910 roku, w stylu neogotyckim, w typie bazylikowym, na planie krzyża łacińskiego. Na antepedium ołtarza widnieje herb Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
3 marca 2014
Kutnowski Dom Kultury, Regionalne Towarzystwo Muzyczne i Europejska Fundacja Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży „Młodzi Artyści” zapraszają utalentowanych wokalistów z województwa łódzkiego do udziału w IV Festiwalu Piosenki „Rozdźwięki” - Kutno 2014
Festiwal adresowany jest do młodych wokalistów, a jego głównymi celami jest promocja wybitnie uzdolnionej młodzieży, popularyzacja śpiewania piosenek i kierunkowanie właściwego rozwoju oraz prezentacja dorobku artystycznego solistów i zespołów wokalnych.

Aby wziąć udział w festiwalu należy wziąć udział w Eliminacjach, które przeprowadzone będą, 11 marca 2014 r. od godz. 12.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca, mieszczącym się przy ul. Teatralnej 1 w Kutnie. Zgłoszenia na Eliminacje przyjmowane są do 7 marca 2014 r.

Koncert Konkursowy odbędzie się 6 kwietnia 2014 r. w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutni, a jego główną nagrodą, będzie 1.000 zł. oraz m.in. zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA 2014. Najlepsi wykonawcy znajda się także na płycie CD pt. „Młodzi Artyści Śpiewają”, która zostaną wydana nakładem Fundacji „ Młodzi Artyści”.

Regulamin i formularz karty zgłoszenia dostępne są na stronach internetowych:design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]