Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Napoleon
Po zwycięstwie pod Jeną i Auerstaedtem, w drodze do Warszawy, zatrzymał się w Łowiczu, 18 grudnia 1806 roku, Napoleon – Wielki Cesarz Francuzów. Wydarzenie to upamiętnia tablica wmurowana w kamienicę stojącą przy jednej z pierzei Starego Rynku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
15 marca 2016
Zasady przyjęcia do Służby Więziennej i specyfika pracy funkcjonariusza SW, zakład karny jako instytucja wymiaru sprawiedliwości, oddziaływania penitencjarne prowadzone w ZK w Łowiczu, zadania działu ochrony - to tylko niektóre z zagadnień, które mieli okazję poznać studenci oraz uczniowie, którzy na początku marca odwiedzili łowicką jednostkę penitencjarną.
Najpierw studenci Koła Naukowego "Securus", działającego przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Skierniewicach - w większości z kierunku bezpieczeństwa publicznego - mieli sposobność poznania m.in. specyfiki niełatwej służby funkcjonariuszy SW a także funkcjonowania zakładu karnego, jako instytucji totalnej.

Studenci mogli również obejrzeć celę mieszkalną, jej wyposażenie, warunki bytowe osadzonych. Kilka dni później mury łowickiej jednostki odwiedzili uczniowie II klasy o profilu mundurowym działającej przy II LO w Łowiczu. Także oni mieli okazję poznać realia funkcjonowania jednostki penitencjarnej, warunki przebywania osadzonych, obowiązujące ich przepisy i regulaminy oraz pracę funkcjonariuszy różnych pionów.

Zakład Karny w Łowiczu coraz częściej staje się obiektem zainteresowania studentów i uczniów, którzy chcą zobaczyć zakład karny od wewnątrz oraz poznać jak życie w nim wygląda. Jest też miejscem, w którym prowadzi się coraz częściej badania naukowe owocujące licznymi pracami licencyjnymi i magisterskimi. Tylko w ubiegłym roku takich prac pisanych na przykładzie ZK w Łowiczu było kilka.

Na bieżąco prowadzone są na terenie zakładu zajęcia z młodzieżą w zakresie profilaktyki związanej z ograniczaniem używania substancji psychoaktywnych prowadzone przez terapeutów łowickiej jednostki penitencjarnej z udziałem osadzonych odbywających leczenie antynarkotykowe.

Takie studyjne wizyty, spotkania, prowadzone prace badawcze niewątpliwie przyczyniają się do kształtowania u młodych ludzi rzeczywistej oceny funkcjonowania Służby Więziennej i budowania jej prawdziwego wizerunku.

Tekst i zdjęcia ppor. Robert Stępniewski – rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Łowiczu



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]