Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
7 lutego 2019
Koło Przewodników PTTK im. Anieli Chmielińskiej w Łowiczu zaprasza do udziału w kolejnej, ciekawej wycieczce. Tym razem będzie to wizyta w dwóch budynkach poklasztornych: bernardynków i dominikanów. To niecodzienna okazja do poznania historii i tych wyjątkowych zabytków i zwiedzenia ich wnętrz, które na co dzień, nie są udostępniane turystom.
Budynek dawnego klasztoru bernardyńskiego, obecnie znajduje się w rękach prywatnych. Do niedawna wykorzystywany był jako siedziba Kolegium Nauczycielskiego i Kolegium Języków Obcych. Wiosną ma on zostać poddany nowej adaptacji. To ostatnia okazja do tego, aby zobaczyć jego wnętrze w niezmienionej, klimatycznej formie.

Więcej o klasztorze bernardynów w Łowiczu na stronie: http://lowiczanin.info/wiki/index.php?title=Dawny_klasztor_bernardyn%C3%B3w

W budynkach dawnego klasztoru dominikanów mieści się obecnie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu. Wcześniej wykorzystywane były m.in. jako koszary 10 Pułku Piechoty w Łowiczu, stacjonującego w Łowiczu w przed wybuchem wojny w 1939 r.

Więcej o klasztorze dominikanów w Łowiczu na stronie: http://lowiczanin.info/wiki/index.php?title=Dawny_klasztor_dominikan%C3%B3w

Wycieczka zorganizowana zostanie w niedzielę, 24 lutego 2019 r. o godz. 13:00. Zbiórka przed klasztorem dominikanów przy ul. Podrzecznej. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Wydarzenie wpisywać się będzie w Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego, który przypadać będzie, 21 lutego.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]