Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
2 kwietnia 2014
W Przedszkolu nr 2 „Pod Tęczą" w Łowiczu odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Jana Brzechwy i Juliana Tuwima pt. „Wiersze Pana Jana i Juliana”.
Głównym celem konkursu było popularyzowanie literatury dziecięcej, kształtowanie odwagi i śmiałości dzieci oraz wspieranie działań artystycznych dzieci, przy wspólnie integracji różnych placówek przedszkolnych. Przedszkole „Pod Teczą”, 31 marca 2014 r. gościło dzieci i przedstawicieli ze wszystkich łowickich przedszkoli.

Na widowni zasiedli także goście. Wśród nich burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, zastępca burmistrza Bogusław Bończak, przedstawiciele Zarządu Osiedla im. Stefana Starzyńskiego: Zofia Wielemborek i Kamil Sobol oraz dyrektorzy i nauczyciele łowickich przedszkoli.

Uczestnicy konkursu oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci 3,4 - letnie oraz dzieci 5,6-letnie. Prezentowane były dowolne utwory poetyckie autorstwa klasyków literatury dziecięcej - Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Elegancko ubrane, ale również tematycznie przebrane dzieci nierzadko oddające poprzez gesty treść wierszy, pozwalały przenieść się wszystkim zebranym w świat dziecięcej fantazji. Każdy dorosły mógł przez ten krótki czas poczuć się jak dziecko i czerpać prawdziwą radość z chwil spędzonych razem.

Wszystkie dzieci zaprezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami, dyplomami, książkami oraz słodyczami. Każde przedszkole otrzymało również nagrodę rzeczową w postaci gry planszowej.

Fundatorami nagród byli: Burmistrz Miasta Łowicza, Przedszkole nr 2 w Łowiczu i Zarząd Osiedla im. Stefana Starzyńskiego.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]