Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bazylika katedralna
Bazylika katedralna znana jest jako mauzoleum 12 prymasów Polski, pochowanych w podziemiach świątyni. Znajduje się w niej m.in. nagrobek prymasa Jakuba Uchańskiego, dłuta Jana Michałowicza z Urzędowa. Ponadto na uwagę zasługują wspaniałe organy, bogata biblioteka i skarbiec.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
13 marca 2014
W wieku 86 lat, 11 marca 2014 r. zmarł Eugeniusz Salamończyk, działacz społeczny, wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział w Łowiczu.
Urodził się w 1927 roku w Miastkowie Starym, w powiecie garwolińskim. Przez większość życia związany z Łowiczem. Był członkiem PTTK, Koła Przewodników przy łowickim oddziale PTTK oraz działaczem Klubu Turystyki Kolarskiej „Szprycha”.

Ponadto posiadał uprawnienia organizatora turystyki i instruktora krajoznawstwa regionu. Pełnił także funkcję wiceprzewodniczącego Wojewódzkiej Komisji Przewodnickiej w Skierniewicach.

Organizował i aktywnie uczestniczył w wielu imprezach łowickiego oddziału PTTK. Za swoją aktywną działalność na rzecz PTTK wyróżniony odznaką "25 lat w PTTK" i ostatnio w 2013 roku odznaką „50 lat w PTTK”. Swoją wiedzą i doświadczeniem przewodnickim dzielił się z młodszym pokoleniem przewodników.

Był wzorem przewodnika, autorytetem w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa, osobą cieszącą się niekwestionowanym szacunkiem w kręgach przewodnickich i turystycznych.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 15 marca 2014 r. w Bazylice Katedralnej o godz. 11:00.

www.pttklowicz.pldesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]