Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
13 marca 2014
W wieku 86 lat, 11 marca 2014 r. zmarł Eugeniusz Salamończyk, działacz społeczny, wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział w Łowiczu.
Urodził się w 1927 roku w Miastkowie Starym, w powiecie garwolińskim. Przez większość życia związany z Łowiczem. Był członkiem PTTK, Koła Przewodników przy łowickim oddziale PTTK oraz działaczem Klubu Turystyki Kolarskiej „Szprycha”.

Ponadto posiadał uprawnienia organizatora turystyki i instruktora krajoznawstwa regionu. Pełnił także funkcję wiceprzewodniczącego Wojewódzkiej Komisji Przewodnickiej w Skierniewicach.

Organizował i aktywnie uczestniczył w wielu imprezach łowickiego oddziału PTTK. Za swoją aktywną działalność na rzecz PTTK wyróżniony odznaką "25 lat w PTTK" i ostatnio w 2013 roku odznaką „50 lat w PTTK”. Swoją wiedzą i doświadczeniem przewodnickim dzielił się z młodszym pokoleniem przewodników.

Był wzorem przewodnika, autorytetem w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa, osobą cieszącą się niekwestionowanym szacunkiem w kręgach przewodnickich i turystycznych.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 15 marca 2014 r. w Bazylice Katedralnej o godz. 11:00.

www.pttklowicz.pldesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]