Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
27 listopada 2021, 14:00
Miejsce: Pomnik Artura Zawiszy Czarnego


Szkoła Podstawowa Nr. 7 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Łowiczu i Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Łowiczu serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Łowicza i ziemi łowickiej: uczniów szkół, dzieci, młodzież oraz dorosłych do udziału w uroczystości związanej ze 188. rocznicą śmierci Artura Zawiszy Czarnego i 191. rocznicą wybuchu Powstania Listopadowego.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 listopada 2021 r. o godz. 14.00 przy pomniku Artura Zawiszy Czarnego w parku przy Alejach im. Henryka Sieniewicza w Łowiczu.

Podczas uroczystości przedstawione zostaną okoliczności niepodległościowego zrywu Polaków. Następnie młodzież z „siódemki” przedstawi program artystyczny przybliżający wątki z życia Artura Zawiszy Czarnego.

Uroczystość będzie miała również formę hołdu dla śp. Piotrowi Wysockiemu, nauczycielowi szkoły, który propagował wiedzę o powstaniu w Łowiczu i postaci Artura Zawiszy Czarnego.

Przy pomniku członkowie Stowarzyszenie Historyczne im.10 Pułku Piechoty, którego członkiem był również Piotr, wystawią wartę honorową. Uroczystość zakończy się złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy przed pomnikiem.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]