Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
3 września 2023, 15:00
Muzeum w Łowiczu zaprasza na wystawę pt. „To prawda…” Fotografie Jerzego Boreckiego. Wernisaż odbędzie się w niedzielę, 3 września 2023 r. o godz. 15.00 w placówce mieszczącej się przy Starym Rynku 5/7. Na wystawie zostanie zaprezentowanych około 40 prac, w większości nowych – przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Autor z typową dla siebie przewrotnością ukazuje w nich ulotność chwil i doskonałe piękno „niedoskonałych krajobrazów” uchwyconych okiem obiektywu. Intrygujące detale w zupełnie niespodziewanych miejscach, zaciekawiają i zmuszają nas do przemyśleń i samodzielnych poszukiwań ukrytych znaczeń, ucząc nas nowego spojrzenia na otaczający świat. „Nikt jeszcze nie odkrył brzydoty dzięki fotografii. Wielu natomiast dzięki niej odkryło piękno”. Słowa Susan Sontag są mottem najnowszej wystawy Jerzego Boreckiego. Artysta dodaje od siebie krótko: „To prawda”, a prezentowane prace są tego dowodem – czytamy w zapowiedzi.

Jerzy Borecki, łowiczanin, artysta fotografik, jest laureatem m.in. Fotograficznych Mistrzostw Polski (medale złoty, srebrny i brązowy, liczne wyróżnienia), prestiżowej nagrody im. Marka Wielgusa, dwukrotnie uzyskał wyróżnienie w International Biennial Exhibition of Art Photografhy Child (2007 i 2014). Jego prace były nominowane do udziału w wielu wystawach pokonkursowych. Miał także kilka wystaw autorskich, m.in. w Galerii Browarna w Łowiczu (2008) i w Muzeum w Łowiczu (2016, 2019).

Jest autorem albumu „Boże Ciało w Łowiczu na fotografiach Jerzego Boreckiego” (2014). Fotografią zajmuje się od ponad 40 lat. Początkowe, amatorskie działania z aparatem marki Smiena, szybko przerodziły się w pasję, która zdominowała jego życie z czasem stając się zawodem, niezmiennie dostarczającym wielkich emocji i doznań estetycznych. W Łowiczu prowadzi studio i fotolaboratorium FOTOART Borecki. Zajmuje się zarówno fotografią tradycyjną, jak i cyfrową.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]