Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
1 lipca - 29 sierpnia 2020


Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza dzieci do udziału w kolejnej odsłonie TURBO WAKACJI 2020. Dla najmłodszych mieszkańców Łowicza, przygotowano wiele ciekawych atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Z powodu wciąż panującej pandemii Koronawirusa i wprowadzonymi obostrzeniami sanitarno-epidemiologicznymi TURBO WAKACJE 2020, będą miały trochę inny charakter. Większość atrakcji odbywać się będzie w plenerze m.in. na terenie baszty gen. Stanisława Klickiego. Tam zorganizowane zostaną warsztaty dla dzieci i młodzieży (w grupach 12 osobowych z zachowaniem zasad bezpieczeństwa).

Ale w programie propozycji TURBO WAKACJI znajdą się również koncerty niedzielne muzyki klasycznej, pokaz iluzji, wystawa plastyczna i pokaz rekonstrukcyjny! Na dziedzińcu ŁOK planowany jest również koncert finałowy uznanej grupy „Kwiat Jabłoni” i kolejną 6. odsłonę Ł Festiwalu.

Kino Fenix wystartuje w sierpniu, a razem z nim wakacyjne pokazy dla dzieci z udziałem załogi Willy ŁOK-a.

TURBO WAKACJE 2020 rozpoczną się 1 lipca i trwać będą przez dwa miesiące. Szczegółowy program w załączniku i na plakatach!
Pliki do pobrania:


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]