Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Kategorie
Czy wiesz, że ... ?
Park w Arkadii
Park w Arkadii, założony w stylu angielskim w 1778 roku to jeden z najlepiej zachowanych parków romantycznych w Polsce. Założycielką parku była Helena z Przeździeckich Radziwiłłowa. W parku rozrzuconych jest mnóstwo romantycznych pawilonów m.in. Domek Gotycki z Grotą Sybilli, Dom Burgrabiego z Łukiem Greckim, Przybytek Arcykapłana i wiele innych.
Baza instytucji
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
Szkoły

Adres:
99-400 Łowicz, ul. Stanisławskiego 31a
Nr telefonu:
(+48) 46 837 36 94
WWW:
Dane organizacyjne
  • liczba uczniów - 312
  • liczba oddziałów - 15
  • liczba etatów pedagogicznych - 28,12
  • liczba etatów niepedagogicznych - 12
Przyjęta misja/strategia działania placówki, główne kierunki:
Motto Szkoły: „… Wychowanie młodego pokolenia w duchu miłości Ojczyzny ma wielkie znaczenie dla przyszłości narodu. Nie można bowiem służyć narodowi nie znając jego bogatej tradycji i kultury. Polska potrzebuje ludzi otwartych na świat, ale kochających rodzinny kraj…”- Jan Paweł II

Co wyróżnia placówkę
Od powstania szkoły w 1961 r. po dziś przyświeca nam jeden cel: stawianie na wszechstronny rozwój ucznia, na wychowanie młodego człowieka, który tworzy swoją tożsamość, wykorzystuje własny potencjał i osiąga zamierzone cele. By sprostać tym wyzwaniom szkoła od lat realizuje programy i szeroko zakrojone działania wzmacniające indywidualny rozwój uczniów oraz wspierające rodziców w trudnym procesie wychowania.

Realizowane programy edukacyjne (rządowe) dla uczniów.
Jednym z wielu atutów szkoły są liczne sukcesy uczniów w konkursach i olimpiadach, innowacje o charakterze metodyczno- programowym, aktywny udział w programach zewnętrznych oraz dynamiczna współpraca z licznymi instytucjami, firmami oraz podmiotami prywatnymi.

Realizowane rządowe programy edukacyjne: „Szkoła z witaminą”, Szkolny Klub Sportowy.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]