Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Park w Arkadii
Park w Arkadii, założony w stylu angielskim w 1778 roku to jeden z najlepiej zachowanych parków romantycznych w Polsce. Założycielką parku była Helena z Przeździeckich Radziwiłłowa. W parku rozrzuconych jest mnóstwo romantycznych pawilonów m.in. Domek Gotycki z Grotą Sybilli, Dom Burgrabiego z Łukiem Greckim, Przybytek Arcykapłana i wiele innych.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
18 grudnia 2013
50 łowickich rodzin wielodzietnych zostało obdarowanych świątecznymi paczkami przez burmistrza Łowicza Krzysztofa Jana Kalińskiego. Produkty, które znalazły się w paczkach kupione zostały za pieniądze, które miasto otrzymało, jako nagrodę za lokalne rozwiązania na rzecz rodzin wielodzietnych.
Każda paczka przygotowana przez ratusz składała się z artykułów spożywczych tj. wędliny, sery, kawy, słodkości oraz owoce w puszkach, o łącznej wartości 200 zł.

Uroczyste przekazanie paczek odbyło się w sali kinowej Łowickiego Ośrodka Kultury. Paczki razem z burmistrzem wręczał Św. Mikołaj, w którego postać wcielił się jeden z pracowników urzędu.

Spotkanie zakończył pokaz filmu animowanego dla dzieci pt. „Ratujmy Mikołaja” oraz słodki poczęstunek.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]