Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicz stracił rangę miasta powiatowego
W 1975 r. Łowicz stracił rangę miasta powiatowego i do końca 1998 r. znajdował się w granicach województwa skierniewickiego. W 1990 r. odbyły się w Łowiczu pierwsze demokratyczne wybory samorządowe, a dwa lata później powstała diecezja łowicka. W 1999 r. miasto ponownie stolicą powiatu. 14 czerwca 1999 r. Łowicz gościł papieża Jana Pawła II.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
18 grudnia 2013
50 łowickich rodzin wielodzietnych zostało obdarowanych świątecznymi paczkami przez burmistrza Łowicza Krzysztofa Jana Kalińskiego. Produkty, które znalazły się w paczkach kupione zostały za pieniądze, które miasto otrzymało, jako nagrodę za lokalne rozwiązania na rzecz rodzin wielodzietnych.
Każda paczka przygotowana przez ratusz składała się z artykułów spożywczych tj. wędliny, sery, kawy, słodkości oraz owoce w puszkach, o łącznej wartości 200 zł.

Uroczyste przekazanie paczek odbyło się w sali kinowej Łowickiego Ośrodka Kultury. Paczki razem z burmistrzem wręczał Św. Mikołaj, w którego postać wcielił się jeden z pracowników urzędu.

Spotkanie zakończył pokaz filmu animowanego dla dzieci pt. „Ratujmy Mikołaja” oraz słodki poczęstunek.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]