Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Mariawici
Mariawici jako wyznanie niezależne od Rzymu powstali w 1893 roku. Założycielem zgromadzenia jest Feliksa Maria Kozłowska, zwana później przez Mariawitów „Mateczką”. Kościół mariawicki pw. Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu wzniesiono w 1910 roku, w stylu neogotyckim, w typie bazylikowym, na planie krzyża łacińskiego. Na antepedium ołtarza widnieje herb Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
26 kwietnia 2018
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu zaprasza do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach Tygodnia Bibliotek, który odbędzie się w dniach 8-15 maja 2018 r. Na wszystkich którzy skorzystają z zaproszenia biblioteki czekać będzie wiele atrakcji. Wśród nich spotkania z młodzieżą, lekcje biblioteczne, warsztaty komputerowe i spotkania z pisarzami.
Szczególnie interesujące będą dwa spotkania, 10 maja 2018 r. W PBP o godz. o godz. 12:15 odbędzie się spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą - pisarzem, autorem książek dla dzieci, a także ilustratorem i rysownikiem prasowym. Za swoją debiutancką publikację, „Co w trawie piszczy”, został on wyróżniony w konkursie literackim im. Astrid Lindgren. Inne jego dzieła to między innymi „Kajtek i Yetik”, „Mój tata jest olbrzymem” oraz historyczne opowieści zebrane w kilku publikacjach, jak na przykład „Piastowskie orły – 10 opowiadań z czasów Piastów” oraz „Od morza do morza – 10 opowiadań z czasów Jagiellonów”. Jego rysunki satyryczne ukazywały się na łamach wielu gazet i czasopism, takich jak „Super Express”, „Express Ilustrowany”, „Gazeta Wyborcza”, „Przegląd Sportowy”, „PC World Computer”, „Playboy”, „Gilotyna” czy „Wędkarz Polski”. Do dziś od 1995 roku jego grafiki, rysunki i humoreski można podziwiać w „Tygodniku Angora” oraz w dziecięcym dodatku „Tygodniku Angorka”. Spotkanie autorskie biblioteka organizuje w ramach VI łódzkich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami pn. ,,Z książką na walizkach - A to historia!'' we współpracy z Wydawnictwem Literatura.

Tego samego dnia o godz. 17.00 odbędzie się również spotkanie z historią pn. „Z dziejów Zdun i okolic'”, które poprowadzi prof. Jerzy Miziołek dyrektor Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego.

W czasie spotkania odbędzie się promocja książki ,,Drugie szkice z dziejów Zdun i okolic'' prof. Dobiesława Jędrzejczyka. Na miejscu będzie możliwość nabycia ww. publikacji

Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]