Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
7 grudnia 2019
Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński serdecznie zaprasza na „Spotkanie z Kulturą Kaszub”.

W czasie spotkania, 7 grudnia 2019 r., będzie można wziąć udział w warsztatach tanecznych z zespołem Modroki z Redy (budynek SP nr 1 Al. Sienkiewicza 2) oraz w warsztatach: z haftu kaszubskiego z twórczynią Reginą Kobus (sala audiowizualna ŁOK, I piętro), gwary pod kierunkiem Radosława Kamińskiego (sala lustrzana taneczna ŁOK, I piętro) oraz ze zwyczajów kaszubskich pod kierunkiem Danuty Bieńkowskiej (sala plastyczna , I piętro).

Na warsztaty prowadzone są zapisy pod nr. tel. 46 830 91 45 i rozpoczną się one o godz. 13:30.

O godz. 17:00 w sali Kina Feniks odbędzie się prezentacja filmu o Redzie, mieście partnerskim Łowicza. A po niej prelekcja o zwyczajach kaszubskich, historii i walorach regionu. Zaprezentowany zostanie również redzki zespół ludowy „MODROKI” i wokalista Krzysztof Kreft.

„Spotkanie z Kulturą Kaszub” zakończy prezentacja i degustacja potraw, przygotowanych przez członków Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego pod kierunkiem Danuty Bieńkowskiej (sala USC).

Zapraszamy!design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]