Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Napoleon
Po zwycięstwie pod Jeną i Auerstaedtem, w drodze do Warszawy, zatrzymał się w Łowiczu, 18 grudnia 1806 roku, Napoleon – Wielki Cesarz Francuzów. Wydarzenie to upamiętnia tablica wmurowana w kamienicę stojącą przy jednej z pierzei Starego Rynku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
24 lutego 2014
Przyjechaliśmy prosić Łowiczan o wsparcie i modlitwę za wszystkich, którzy walczą na Majdanie o wolną Ukrainę – tymi słowami rozpoczęła spotkanie w ratuszu Mirosława Tomecka, szefowa Towarzystwa Pomocy Polakom „Wielkie Serce” z Nowego Rozdołu na Ukrainie.
Pani Mirosława przybyła do Łowicza wraz z mężem Edwardem, w sobotni wieczór, 22 lutego, na zaproszenie włodarza miasta Krzysztofa Jana Kalińskiego i Marcina Kosiorka - przewodniczącego lokalnych struktur PiS. Państwo Tomeccy ze łzami w oczach opisywali ostatnie wydarzenia, jakie miały miejsce w Kijowie, we Lwowie, a także w ich rodzimej miejscowości. Cała społeczność zachodniej Ukrainy jest zaangażowana w obronę praw tak często deptanych w kraju.

Wola przyłączenia Ukrainy do Unii Europejskiej okupiona została życiem młodych i odważnych ludzi. Wśród prawie setki bohaterów, którzy polegli jest przyjaciel pani Mirosławy. Zostawił on żonę i córeczkę. Właśnie dla takich rodzin niezbędna jest pomoc.

Apelem o przekazywanie darów dla najbardziej potrzebujących zakończyło swą opowieść polsko - ukraińskie małżeństwo. Krzysztof Jan Kaliński, jak i Marcin Kosiorek, zorganizują w najbliższym tygodniu punkty, w których przyjmowane będą artykuły spożywcze (konserwy, mąka, cukier), środki czystości, bandaże, opatrunki, koce a także nowa odzież dla dzieci.

Nie wyobrażam sobie, żebyśmy naszych przyjaciół mogli zostawić samych - powiedział na zakończenie burmistrz Łowicza. W stanie wojennym inni nam pomagali, a teraz przyszedł czas, abyśmy dług ten spłacili - podsumował trzygodzinne spotkanie Krzysztof Jan Kaliński.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]