Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Zamek Prymasowski
Dzisiejsze ruiny Zamku Prymasowskiego niegdyś stanowiły wspaniałą rezydencję prymasów I Rzeczypospolitej. Zamek częściowo został zniszczony w czasie „potopu szwedzkiego”, a dalszego jego zniszczenia dokonali Prusacy. Obecnie ruiny zamku stanowią własność prywatną, prowadzone są tam prace archeologiczne i przygotowywana jest ekspozycja o jego historii.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
2 października 2014
Muzeum w Łowiczu zaprasza na promocję książki „Gwara – Księżaków, język ojczysty. Dziedzictwo regionu łowickiego”. Publikacja zawierać będzie słownik gwar łowickich w opracowaniu dr Renaty Marciniak – Firadzy oraz teksty gwarowe, pieśni i przyśpiewki w opracowaniu Zespołu Śpiewaczego „Ksinzoki”. Uzupełnieniem treści publikacji będzie płyta CD z pieśniami, przyśpiewkami i fragmentami tekstów w wykonaniu z „Ksinzoków”.
Promocja książki odbędzie się w niedzielę, 12 października 2014 r. o godz. 16.30 w sali barokowej muzeum. W programie spotkania m.in. prelekcja „O gwarach łowickich” autorstwa dr hab. Renaty Marciniak - Firadza z Uniwersytetu Łódzkiego oraz występ Zespołu Śpiewaczego Ksinzoki.

Ponadto Muzeum zaprasza do udziału w warsztatach gwarowych „Mówimy po łowicku”, przeznaczonych dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, które poprowadzą członkowie Zespołu Śpiewaczego „Ksinzoki”. Zgłoszenia osób indywidualnych, grup zorganizowanych i szkół przyjmowane są pod tel. 46 837 39 28 wew. 36, 35.

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (program operacyjny Dziedzictwo kulturowe, priorytet – Kultura ludowa), ma na celu zaprezentowanie aktualnego stanu gwary łowickiej.



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]