Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Park w Arkadii
Park w Arkadii, założony w stylu angielskim w 1778 roku to jeden z najlepiej zachowanych parków romantycznych w Polsce. Założycielką parku była Helena z Przeździeckich Radziwiłłowa. W parku rozrzuconych jest mnóstwo romantycznych pawilonów m.in. Domek Gotycki z Grotą Sybilli, Dom Burgrabiego z Łukiem Greckim, Przybytek Arcykapłana i wiele innych.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
4 marca 2014
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu informuje, że 25 marca 2014 r. o godz. 10.00 w siedzibie Biblioteki, Stary Rynek 5/7 odbędą się POWIATOWE ELIMINACJE 59. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO.
Konkurs jest imprezą otwartą dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych.

Uczestnicy mogą wystąpić w czterech turniejach:
  • RECYTATORSKIM - repertuar uczestników obejmuje 3 utwory w całości lub fragmentach - 2 utwory poetyckie i prozę. Do prezentacji uczestnik wybiera 2 utwory: prozę oraz utwór poetycki. Łączny czas wykonania nie może przekroczyć 10 minut.
  • WYWIEDZIONE ZE SŁOWA - repertuar jest dowolny (np. wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstów) Dowolna jest również forma prezentacji (np. teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego ze śpiewem, z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem). Czas występu nie może przekroczyć 7 minut.
  • TEATRÓW JEDNEGO AKTORA – obowiązuje przygotowanie spektaklu w oparciu o dowolny materiał literacki. Czas trwania nie może przekroczyć 30 minut.
  • POEZJI ŚPIEWANEJ - repertuar obejmuje 3 utwory śpiewane i 1 utwór recytowany. Do prezentacji uczestnik zgłasza 2 utwory śpiewane, 1 utwór recytowany. Łączny czas ich wykonania nie może przekroczyć 10 minut. Przynajmniej jeden utwór musi być oryginalny, tzn. mieć nowo skomponowaną muzykę.
Zgłoszenia do konkursu (na załączonych kartach) powinny być kierowane pod adresem: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu, Stary Rynek 5/7, w terminie do 19 marca b.r.

Dodatkowe informacje: www.tkt.art.pldesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]