Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Boczki Chełmońskie
Boczki Chełmońskie to miejsce urodzenia malarza Józefa Chełmońskiego (1849 r.), reprezentanta realizmu. Józef Chełmoński malował głównie sceny rodzajowe, ukazując z dużym autentyzmem życie wsi polskiej oraz ukraińskiej. Był doskonałym malarzem koni, sławę przyniosły mu rozpędzone „Trójki” i „Czwórki”.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
19 sierpnia 2014
Masz ciekawy pomysł na film dokumentalny? Chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób go nagrać i zaprezentować publiczności? Te warsztaty są dla ciebie! W Łowickim Ośrodku Kultury ruszył nabór na warsztaty z filmu dokumentalnego, które odbędą się w dniach 20 września - 4 października 2014 r. Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców Łowicza i okolic.
Warsztaty będą prowadzone przez młodych filmowców oraz profesjonalistów, m. in. Macieja Cuske. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję poznać podstawy sztuki operatorskiej, reżyserskiej, poznać tajniki montażu. Każdy z uczestników zrealizuje swój własny krótkometrażowy film dokumentalny - etiudy zostaną złożone w jeden obraz ukazujący Łowicz okiem wrażliwych początkujących twórców.

Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i do 5 września 2014 r. przesłać dowolną swoją pracę: literacką, filmową lub fotograficzną (max. 3 zdjęcia). Zgłoszenia należy wysyłać na adres mailowy: agnieszka.wasikowska@gmail.com lub dostarczyć do Łowickiego Ośrodka Kultury (koordynator warsztatów: Krystian Cipiński).

Listę zakwalifikowanych osób zostanie opublikowana 10 września na stronie ŁOK. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Warsztaty realizowane będą w ramach konkursu "Małe Granty 2014" ogłoszonego przez Łowicki Ośrodek Kultury FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Zarys programu:
19 września: spotkanie z Agnieszką Wąsikowską i Marcinem Kunderą.
Poznajemy się i rozmawiamy o Waszych pomysłach na etiudy. Opowiemy kilka słów o historii filmu dokumentalnego - pokażemy Wam kilka przykładów.

20-21 września: warsztaty z Adrianą Fernández
Nauczymy się obsługi sprzętu, zrobimy kilka ćwiczeń operatorskich. Porozmawiamy o naszych pomysłach na etiudy, spróbujemy zrobić pierwsze zdjęcia do nich.

22-24 września: każdy z uczestników przygotowuje dokumentację lub właściwe zdjęcia do etiudy pod okiem Agnieszki i Marcina, w zdjęciach pomagają Zosia Sawicka i Wojtek Kołaczyński.

25-26 września: warsztaty z Maciejem Cuske.
Maciej opowie nam o pracy reżysera filmów dokumentalnych. Wspólnie z Maciejem obejrzymy materiały, które wspólnymi siłami uda nam się do tego czasu przygotować. Poszukamy najlepszych rozwiązań dla Waszych etiud. Obejrzymy również przepiękne filmy Macieja!

27 lub 28 września: warsztaty z Grzegorzem Dębowskim.
Grzegorz opowie nam o tworzeniu filmów dokumentalnych, o pracy z bohaterem, o dźwięku w filmie. Udzieli nam wskazówek montażowych. Obejrzymy najbardziej znane filmy Grzegorza.

29 września - 2 października: każdy z uczestników przygotowuje dokumentację lub właściwe zdjęcia do etiudy pod okiem Agnieszki i Marcina, którzy w tym czasie będą montować Wasze filmy. W zdjęciach pomagają Marcin i Wojtek.

3 października: wspólnie oglądamy przygotowaną układkę całości filmu i dzielimy się uwagami. Jeśli wystarczy czasu: Agnieszka poprowadzi wykłady o prawie autorskim i historii kina dokumentalnego.

4 października: pokaz finałowy w klubie Pracownia lub w kinie Fenix.



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]