Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Nazwa miasta Łowicz
Nazwa miasta Łowicz wywodzi się od nazewnictwa dawnej osady łowieckiej, skąd książęta mazowieccy wyruszali na polowania tzw. „łowy” w okoliczną puszczę. W dogodnym miejscu, nad rzeką Bzurą, książęta mazowieccy zbudowali zamek, przy którym rozwinęła się osada łowiecka. Jak głosi tablica, umieszczona pod chórem w kolegiacie, w 1100 roku książęta mazowieccy wznieśli w osadzie kościół. Obecnie - Bazylika Katedralna.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
25 lipca 2016
Nie od dziś wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje. Może stać się przyjemna w odbiorze, ale także ważnym elementem terapii, wzbudzając do refleksji i poważnych przemyśleń. Z takim tez przeslaniem zorganizowany został, 20 lipca 2016 r., koncert Zakładzie Karnym w Łowiczu, podczas którego przeboje muzyki rozrywkowej wykonała solistka Ewa Smerecka.
Piosenkarka nie ograniczała się jedynie do śpiewu i gry na elektronicznym pianinie znanych i lubianych przebojów tj. „Wieża Babel” Budki Suflera, „Wehikuł czasu” Perfectu, czy „Sen o Victorii” Dżemu, ale również szybko nawiązała dobry kontakt z osadzonymi. Co ważne, nie były to kurtuazyjne komplementy, ale szczera rzeczowa rozmowa.

Artystce towarzyszył akustyk Sylwester Kowalski, który zadbał o nagłośnienie koncertu. Ewa Smerecka dwukrotnie bisowała i zapowiedziała, ku zadowoleniu publiczności, powrót w więzienne mury z recitalem. Tym razem własnych utworów, których premierę wraz z płytą planuje na przełomie roku.

W drodze podziękowań za występ artystka otrzymała od osadzonych swój portret, naszkicowany ołówkiem przez jednego z więźniów.

Ewa Smerecka swoją przygodę z muzyką rozpoczęła jako dziecko w zespole ludowym „Koderki”, którego obecnie jest instruktorem. Ukończyła z wyróżnieniem śpiew solowy na wydziale wokalno-aktorskim Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Zdobyła kwalifikacje instruktora muzycznego oraz wokalnego Teatru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego. Została również wykładowcą historii muzyki na kierunku historia sztuki. Na co dzień występuje w zespole „Fusion”. Jest „świeżo upieczonym magistrem” teologi UKSW w Warszawie i niebawem jego doktorantką, a ponadto wieloletnim technikiem sekcji zwłok.

Tekst i zdjęcia ppor. Robert Stępniewski – rzecznik prasowy ZK w Łowiczu.



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]