Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Park w Arkadii
Park w Arkadii, założony w stylu angielskim w 1778 roku to jeden z najlepiej zachowanych parków romantycznych w Polsce. Założycielką parku była Helena z Przeździeckich Radziwiłłowa. W parku rozrzuconych jest mnóstwo romantycznych pawilonów m.in. Domek Gotycki z Grotą Sybilli, Dom Burgrabiego z Łukiem Greckim, Przybytek Arcykapłana i wiele innych.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
11 lutego 2014
Manufaktura Majoliki w Nieborowie znalazła się ponownie na liście beneficjentów programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. „Infrastruktura kultury”. Projekt złożony przez muzeum, zajął drugie miejsce. W tym roku wnioskowano o zakup wyposażenia ekspozycyjnego i multimedialnego, które docelowo zmieni wnętrze budynku Manufaktury nieborowskiej. Dotacja na ten cel wyniesie 90 000 zł.
To kolejny krok, pozwalający na unowocześnienie Manufaktury. Pierwszym był m.in. zakup pieca do wypału. Nowe wyposażenie ekspozycyjne i multimedia z pewnością wpłyną na odbiór zgromadzonych tam dzieł sztuki i uatrakcyjnią zwiedzającym pobyt w muzeum.

Co ciekawe, projekt Muzeum w Nieborowie wyprzedził jedynie wniosek Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Po raz drugi różnica między najlepszymi wnioskami wyniosła jedynie 0,4 pkt.

Gratulując Muzeum w Nieborowie, zachęcamy wszystkich do odsiedzenie tego magicznego miejsca na Ziemi Łowickiej.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]