Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
10 stycznia 2020
Tomasz Caban ze Skierniewic zajął pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym pn. „Łowicka procesja Bożego Ciała w obiektywie”, ogłoszonym przez Burmistrza Miasta Łowicza Krzysztof Jan Kaliński. Drugie miejsce przyznano Agnieszce Walczak-Caban z Soboty, a trzecie Tomaszowi Kopalskiemu z Łowicza. Komisja przyznała również wyróżnienie dla Mateusza Gajdy z Łodzi.
Aby wziąć udział w konkursie należało wykonać ciekawe zdjęcia, ukazujące uroczystość Bożego Ciała w Łowiczu, która miała miejsce, 20 czerwca 2019 r. Konkurs miał charakter otwarty i skierowany był zarówno do osób pasjonujących się fotografią, jak i zawodowych fotografów.

W konkursie wzięło udział 10 osób, które zgłosiły w sumie 34 fotografie a jego celem była popularyzacja niematerialnego dziedzictwa kulturowego ziemi łowickiej oraz utrwalenie dawnych tradycji i ceremonii w tym rozwijanie umiejętności obserwacji dokumentowania i interpretacji otaczającego nas świata oraz kształtowania świadomości obywateli w zakresie dorobku historycznego miasta Łowicza.

KATEGORIA INDYWIDUALNA:

- PIERWSZA NAGRODA 2.000 zł. brutto
PRACA 2C autorstwa Tomasza Cabana ze Skierniewic

- DRUGA NAGRODA 1.200 zł brutto
PRACA 1B autorstwa Agnieszki Walczak-Caban z Soboty

- TRZECIA NAGRODA 700 zł brutto
PRACA 6A autorstwa Tomasza Kopalskiego z Łowicza

- WYRÓŻNIENIE 350 zł brutto
PRACA 4C autorstwa Mateusza Gajdy z Łodzi

KATEGORIA CYKL FOTOGRAFII:

- WYRÓŻNIENIE 350 zł. brutto
PRACA 8 A, B, C autorstwa Tomasza Kopalskiego z Łowiczadesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]