Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Kategorie
Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Baza instytucji
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
Sport i rekreacja

Adres:
99-400 Łowicz, Jana Pawła II 3
GSM:
508 194 326
WWW:
Międzyszkolny Klub Sportowy „Zryw” Łowicz

Sekcja judo powstała we wrześniu 1973 roku. Założył ją trener przybyły z Poznania- Maciej Sikorski (obecnie trener  I klasy - 6 DAN i członek Głównej Komisji DAN Polskiego Związku Judo).

Treningi odbywały się kolejno w Szkole Podstawowej nr 4, Szkole Podstawowej nr 2, Technikum Przemysłu Spożywczego, Szkole Podstawowej nr 1 i od czasu wybudowania do dziś w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Jana Pawła II. W latach 1973-2005 do sekcji zapisało się około 2000 dzieci i młodzieży.

Z tej liczby wyrosło wielu bardzo dobrych zawodników i zawodniczek, którzy odnieśli liczne sukcesy w Mistrzostwach Polski różnych grup wiekowych, a także w Mistrzostwach Europy i Świata.    

Zarząd Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Zryw”

W skład Zarządu Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Zryw” wchodzą:
  • Prezes – pan Jacek Urbanek,
  • Wiceprezes – pani Teresa Banaszkiewicz,
  • Skarbnik – pan Marcin Kunikowski,
Członkowie: pani Beata Kunikowska oraz pani Ewa Wielemborek.

Cele działalności:
  • podnoszenie sprawności ogólnej, poziomu umiejętności technicznych w dyscyplinie judo oraz ich sprawdzenie podczas zawodów i obozów sportowych,
  • zachęcenie młodzieży do podjęcia aktywności modyfikującej własne zachowania oraz stworzenie okazji do przeżycia pozytywnych doświadczeń korygujących obraz siebie poprzez nabycie umiejętności radzenia sobie z własnym negatywnym zachowaniem.
Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w zakresie judo odbywają się w hali nr 1 Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Jana Pawła II nr 3

Trenerzy:
  • Iwona Grzegory – instruktor dyscypliny sportu judo
Harmonogram zajęć:
  • Iwona Grzegory – poniedziałki i czwartki, w godz. 16.00 – 17.30 – grupa początkująca
  • Iwona Grzegory – poniedziałki i czwartki, w godz. 17.45 – 19.30 – grupa zaawansowana
Trening techniczny (szybkość specjalna i siła specjalna). Techniki na żółty pas, pomarańczowy, zielony, niebieski, brązowy. Kontry i kombinacje technik. Obrony przed rzutami, techniki poruszania się i walki o uchwyt, techniki KATA, samoobrona, Ćwiczenia siłowe i rozciągające.
  • Iwona Grzegory – wtorki i piątki, w godz. 16.00 – 17.30 – grupa początkująca
  • Iwona Grzegory – wtorki i piątki, w godz. 17.45 – 19.30 – grupa zaawansowana
Treningi RANDORI (wytrzymałość specjalna), walki w stójce, w parterze, w okresie letnim również treningi biegowe na wytrzymałość i szybkość.

Grupa początkująca w ciągu ok. trzech miesięcy uczy się padów, zasad judo, poruszania się po macie, technik wiązania judoki i jej składania oraz podstawowych trzymań na 6 kyu (biały pas). W ciągu pierwszego roku zapoznają się z technikami na biały, żółty i zielony pas i potrafią je wykonać w stopniu podstawowym w czasie walki. Pierwszy star na zawodach jest po ok. 5 miesiącacg treningu.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]