Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
3 kwietnia 2014
Wczoraj w ogrodzie przy Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie, rozpoczęły się zdjęcia do popularnego programu stacji TVN „Maja w ogrodzie". Ekipa telewizyjna Nieborów będzie odwiedzać kilkakrotnie, aby podpatrzeć wiosenne prace „pałacowych” ogrodników. Ze zgromadzonego materiału powstanie jeden odcinek programu, który poprowadzi Maja Popielarska.
Wiosna chyba już na dobre zawitała na Ziemię Łowicką, czego dowodem jest nie tylko nagrywanie filmu o ogrodzie w Nieborowie, ale także intensywne prace, prowadzone przez ogrodników na terenie ogrodu. Powstają m.in. nowe kompozycje kwiatowe, które niebawem będą cieszyć oczy zwiedzających.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]