Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
2 stycznia 2015
Maciej Malangiewicz - dyrektor Łowickiego Ośrodka Kultury, został wybrany Łowiczaninem Roku 2014. To prestiżowe wyróżnienie otrzymał, jak można przeczytać w uzasadnieniu wyboru, „za zasługi w ratowaniu, odtworzeniu, modernizacji łowickiego kina Feniks oraz za stworzenie z niego placówki przyciągającej widzów i oferującej ambitny, wartościowy program”.
Ale nie tylko za to. Jest on także współautorem albumów „100 lat kina w Łowiczu” i „I Wojna Światowa w Łowiczu 1914-1918” oraz sukcesu przyznania łowickiemu kinu prestiżowej nagrody przez Państwowy Instytut Sztuki Filmowej na 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Uroczysta gala wręczenia nagrody Łowiczanina Roku odbędzie się w najbliższa sobotę, 3 stycznia 2015 r. o godz. 15.00 w sali kina „Fenix”.

W programie gali znajdzie się m.in. koncert muzyki filmowej w wykonaniu reaktywowanej Łowickiej Orkiestry Kameralnej. Zagra ona 7 wybranych przez laureata tematów muzycznych, którym towarzyszyć będą na ekranie fragmenty filmów, z których one pochodzą.

Wstęp wolny.



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]