Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
9 kwietnia 2014
Przed trzem tygodniami prosiliśmy Państwa o udział w akcji, która miała na celu zebranie jak największej ilości produktów spożywczych dla rodzin ukraińskich. Z powodu trwających walk politycznych, znaleźli się oni w bardzo trudnej sytuacji.
I tym razem Łowiczanie nie zawiedli, pokazując, że mają wielkie serce! Dzięki łowickim firmom oraz osobom indywidualnym, udało się zebrać ponad tonę produktów spożywczych oraz potrzebną odzież.

7 kwietnia 2014 r. dary te zostały wysłane na Ukrainę. Pomoc trafi do najbardziej potrzebujących mieszkańców Kijowa i Nowego Rozdołu - zaprzyjaźnionego z Łowiczem Towarzystwa Pomocy Polakom na Ukrainie.

Część darów została przekazana osobiście Mirosławie i Edwardowi Tomecckim, reprezentujących Towarzystwo Pomocy Polakom na Ukrainie, podczas spotkania z łowickimi samorządowcami, którzy zorganizowali zbiórkę.

Wśród nich byli: burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, przewodniczący struktur PiS Marcin Kosiorek, kierownik PCK w Łowiczu Jolanta Głowacka oraz radny miejski Dariusz Dzik.

Wszystkim darczyńcom, dziękujemy!


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]