Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Księstwo łowickie
Księstwo łowickie to zwyczajowa nazwa kompleksu dóbr arcybiskupów gnieźnieńskich rozciągających się wokół Łowicza. Dzięki licznym nadaniom królewskim oraz sejmowym wzrastało gospodarczo i w XVI w. obejmowało 2 miasta (Łowicz i Skierniewice) oraz 116 wsi. Śladem dawnej odrębności są zachowane dwa słupy graniczne, ale największym skarbem tej ziemi jest dorobek kulturowy Księżaków.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
11 stycznia 2022
Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Ludowy „Koderki" z prawdziwym, koncertowym przytupem, rozpoczął Nowy Rok 2022. Pierwszy koncert, w trakcie którego zaprezentował najpiękniejsze kolędy i pastorałki odbył się, 6 stycznia w kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Sochaczewie w ramach Orszaku Trzech Króli, zorganizowanego przez parafię p.w. Świętego Wawrzyńca.
Publiczność była zachwycona występem o czym świadczyły 5 minutowe owacje na stojąco oraz bardzo miłe przyjęcie zespołu. Podobnie było w czasie koncertu, 8 stycznia w Łowickim Ośrodku Kultury. Z tą różnicą, ze oprócz kolęd i pastorałek, dzieci i młodzież zaprezentowała również układy taneczne. Ze względu na obostrzenia sanitarne „Koderki” wystąpiły dwukrotnie. Tak, aby występ mogli obejrzeć wszyscy chętni.

W dniach 13 – 15 stycznia zespół będzie brał udział w 28 Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Trzymajmy za niego mocno kciuki! A tydzień później w sobotę, 22 stycznia o godz. 15:00 „Koderki” wystąpią razem z Dziecięcym Zespołem Ludowym „Kocierzewiacy” w Szkole Podstawowej im. Bohaterów walk nad Bzurą 1939 roku w Kocierzewie Południowym. Wydarzenie to zostało objęte patronatem wójta gminy Agnieszki Wojdy.

Ostatnim akordem styczniowych prezentacji, będzie koncert, 23 stycznia. „Koderki” wystąpią w kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Sochaczewie (parafia Boryszew).

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia tych wyjątkowych koncertów.

Fot. Albert Wasilewski i Jacek Rybusdesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]