Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
1 marca 2016
8 marca 2016 r. obchodzić będziemy jak co roku Dzień Kobiet, podczas którego „nasze Panie” obdarowywać będziemy prezentami, kwiatami lub słodyczami. A może warto skorzystać z propozycji i zabrać je na koncert? Z myślą o wszystkich Łowiczankach w ramach święta Dnia Kobiet, zostanie zorganizowany występ trzech wspaniałych artystów Teatru Muzycznego w Lublinie.
Koncert odbędzie się w ramach cyklu koncertów „Burmistrz miasta zaprasza” w niedzielę, 6 marca 2016 r. o godz. 17.00 w sali barokowej łowickiego Muzeum. Przed publicznością wystąpią: Małgorzata Kustosik – mezzosopran, Andrzej Witlewski – baryton oraz Włodzimierz Sieczkowski – fortepian. Wstęp wolny.

  • Pieśń cygańska z opery „Carmen” G. Bizet
  • Habanera z opery „Carmen”
  • Aria Bartola „La vendetta” z opery ” Wesele Figara” W. A. Mozart
  • „Summertime” z opery „Porgy and Bess” Georg Gershwin
  • Duet „La ci darem la mano” z opery „Don Giovanni” W. A. Mozart
  • „Tonight” z „West side story” Leonard Berstein
  • „Gdybym był bogaczem” z musicalu „Skrzypek na dachu” Jerry Bock
  • „Memory” z musicalu „Koty” Andrew Lloyd Webber
  • Piosenka Dolettl’a „Jeden szczęścia łut” z musicalu „My Fair lady” Frederick Loewe
  • Piosenka Fantyny „I dreamed a dream” z musicalu „Nędznicy” Claude-Michel Schönberg
  • Aria Wasyla „Ja kocham Cię” z operetki „Hrabia Luxemburg” Franc Lehar
  • „Miłość Ci wszystko wybaczy” Henryk Wars
  • „Zimny drań” Henryk Wars
  • „Na pierwszy znak” Henryk Wars
  • Duet „Powróćmy jak za dawnych lat” Henryk Wars
  • „Już nie zapomnisz mnie” Henryk Wars
  • Duet „Usta milczą” z operetki „Wesoła Wdówka” Franc Lahar
Andrzej Witlewski, baryton, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, od 1996 roku występuje regularnie na scenie operowej, musicalowej i estradzie filharmonicznej.Stworzył dotąd wiele ciekawych kreacji, pozytywnie przyjętych przez krytykę i publiczność. Siła i rozpiętość skali jego głosu pozwala mu sięgać także po repertuar bas-barytonowy. Do jego ostatnich sukcesów zaliczyć można przede wszystkim zaśpiewanie roli Zbigniewa w „Strasznym Dworze” St. Moniuszki i Hrabiego w „Przysiędze” A. Tansmana oraz Williama w „ Zagładzie Domu Usherów ” Ph. Glassa - wykonane w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie.

Wcielał się wielokrotnie w postać Figara w „Weselu Figara” W. A. Mozarta, m.in. w Operze Wrocławskiej (1998), także w spektaklu zrealizowanym w ramach Festiwalu Bachowskiego w Świdnicy (2008) i kolejnej wersji - Muzeum Narodowym w Krakowie (2010) z udziałem Capelli Cracoviensis (reż. Jan Peszek). Wraz z orkiestrą Akademii Beethovenowskiej kreował rolę Bakera w owacyjnie przyjętym wykonaniu musicalu Wonderfull Town L. Bernsteina (Wielka Aula Politechniki Warszawskiej, 2010).

Na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie Andrzej Witlewski śpiewał również  takie role jak:  Schaunard w „La boheme” G. Pucciniego  (Treliński, 2006 ),  Roucher  w  „ Andrea Chenier ” U. Giordano (Treliński, 2005 ), Ferryman  w „ Curlew River ’’ B. Brittena ( Weideuer, 2005) , Baron Trombonok w „Podróży do Reims „ G. Rossiniego (Konina ,2003) a zadebiutował tam dramatyczną rolą Golauda w polskiej prapremierze opery C. Debussy’ego -„Peleas i Melizanda ( Konina, 2002) .

W latach 1996-2002 był solistą Opery Wrocławskiej, gdzie  pod prężną dyrekcją Pani Ewy Michnik przygotował 22 partie operowe i występował m.in. w Royal Festival Hall w Londynie, Philharmonic Hall w Liverpoolu, na Festiwalu Teatralnym w Edynburgu, w Operze Królewskiej w Brukseli i wielu innych scenach europejskich. Z zespołem Opery Narodowej odbył tournee po Hiszpanii i Japonii, prezentując „Salome” R. Straussa.

Współpracował z takimi dyrygentami jak Ewa Michnik,Jan Tomasz Adamus, Kazimierz Kord, Jacek Kaspszyk, Andrzej Knap, Robert Satanowski, Alberto Zedda czy Tadeusz Kozłowski.

Ceniony jest  za rolę Papagena, Bartola, Escamilia, ale także jako Golaud w „Peleasie i Melizandzie” C. Debussyego, Pocieszliwy w „Graczach” D. Szostakowicza, Ferryman w Curlew River B. Brittena. Śpiewał wielokrotnie  partię Jezusa w Pasji wg św. Jana J. S. Bacha, barytonowe partie w Requiem G. Faure i Via Crucis F. Liszta oraz basowe w Requiem i Mszy Koronacyjnej W. A. Mozarta.

Źródło: http://teatrmuzyczny.eu/front/page/get/11/artist_id:19

Włodzimierz Sieczkowski jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi, którą ukończył w 1996r. na Wydziale Instrumentalnym – specjalność fortepian. Prowadzi aktywną działalność artystyczną  i pedagogiczną. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Państwowych Szkołach Muzycznych I i II st. w Kutnie i Sochaczewie oraz Kolegium Nauczycielskim w Łowiczu.

Koncertował  jako solista i kameralista w wielu krajach europejskich m.in.: Czechach, Niemczech, Austrii, Włoszech, Chorwacji, Bułgarii, Hiszpanii. W maju 2004 r. wystąpił z recitalem chopinowskim w siedzibie Polskiej Akademii Nauk    w Wiedniu, uświetniając obchody wejścia nowych krajów do Unii Europejskie

Źródło: http://www.letnifestiwal.pl/wlodzimierz_sieczkowski



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]