Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Księstwo łowickie
Księstwo łowickie to zwyczajowa nazwa kompleksu dóbr arcybiskupów gnieźnieńskich rozciągających się wokół Łowicza. Dzięki licznym nadaniom królewskim oraz sejmowym wzrastało gospodarczo i w XVI w. obejmowało 2 miasta (Łowicz i Skierniewice) oraz 116 wsi. Śladem dawnej odrębności są zachowane dwa słupy graniczne, ale największym skarbem tej ziemi jest dorobek kulturowy Księżaków.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
23 września 2014
W Łowickim Ośrodku Kultury w ramach kolejnej odsłony Łódzkich Spotkań Teatralnych, będzie można obejrzeć dwa darmowe spektakle teatralne. Pierwszym, będzie monodram pt. „Rowerek” w reżyserii Przemka Sowy, na podstawie tekstu Michała Rusinka pt. „Zaklęcie na w”. 13 letni aktor Kacper Olszewski w monodramie wcieli się w rolę Włodka (czy raczej jego ducha), aby oprowadzić nas po krajobrazie wojny, który pamięta z dziecięcych czasów.
Choć temat trudny, warto zobaczyć Kacpra, który tworzy wspaniałą, pełną prawdy kreację. Oświetlenie spektaklu wziął na swoje barki wspaniały Piotr Maszorek. Po spektaklu, który odbędzie się w sobotę, 4 października 2014 r. o godz. 18: 00, odbędzie się spotkanie otwarte z artystą.

Drugi spektakl odbędzie się dzień później, a więc w niedzielę , 5 października 2014 r., również o godz. 18:00 i zatytułowany będzie przewrotnie „Czym jest Ki-No”?

„Ki” – z japońskiego: wewnątrz energii „No” – słowo – symbol zaprzeczenia, coś negatywnego. A zatem, „Ki-No” – negatywna energia, energia zaprzeczenia, można przeczytać w zaproszeniu spektaklu. Walka między Dobrem i Złem – czy cała sztuka opiera się na tym? Naprawdę potrzebujemy Zła, by czynić Dobro (Sztukę)? Czy wszystkim, co potrzebujemy jest wojna? „Ostatnia projekcja” stara się pokazać widzom „Ostatni film” – wszystko co pozostało po Wielkim Wybuchu… stara się pokazać, zapamiętać, wyjaśnić, winić, uzasadniać… Spektakl aktora i tancerza butho Slavy Inozemceva (lider Teatru “InZhest” z Mińska), Muzyka i video art – Matvey Saburov.

Bezpłatne wejściówki wydawane będą w kasie kina od piątku 26 IX. Ilość miejsc ograniczona.

TEATR INZHEST

Teatr Fizyczny "InZhest" (może być przetłumaczone, jako "inny gest", "wewnątrz gestu”, „Inozemcev + gest" itp.) – to niezrzeszona, wolna białoruska grupa artystyczna, od ponad 30 lat zajmująca się kierunkami w nowoczesnej pantomimie, tańca butoh, specyficzną stroną improwizacji, spektaklami plenerowymi, biorąca udział w festiwalach i projektach na Białorusi, Rosji, krajów byłego Związku Radzieckiego i Europie.

Stały lider teatru –Slava Inozemcev, od wielu lat zaangażowany jest jako choreograf i nauczyciel w międzynarodowych projektach m.in. Teatru Formy (Wrocław, Polska), "Ten Pen Chii Art. Labor" z Joachimem Manger i Yumiko Yoshioka (Schloss Bruellin , Niemcy).

Slava uczy również w swoim autorskim studiu w Mińsku, gdzie prowadzi różne projekty, w trakcie, których stworzył własną, oryginalną metodę psychofizycznego treningu aktorskiego o nazwie "Tańce zwierząt".

Od 2000 roku Teatr "InZhest" tworzy prawie wszystkie swoje spektakle w parze z grupą muzyczną "Platona" prowadzoną przez Matvey Saburov (kompozytor i twórca video art).



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]