Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
3 kwietnia 2022, 10:00 - 16:00

Muzeum w Łowiczu i Łódzki Dom Kultury zapraszają do udziału w Wielkanocnym Kiermaszu Sztuki Ludowej i Rękodzieła. Zorganizowany zostanie on, 3 kwietnia 2022 r. w godz. 10:00-16:00 na dziedzińcu Muzeum w Łowiczu. W kiermaszu weźmie udział kilkudziesięciu twórców z województwa łódzkiego, reprezentujących dziedziny sztuki ludowej i rękodzieła z różnych regionów etnograficznych.

Na stoiskach znajdziemy rękodzieło z zakresu tradycyjnej plastyki obrzędowej, związane ze zbliżającym się świętem Wielkiej Nocy tj. palmy i pisanki a także rzeźby, wyroby hafciarskie, obrazy, wycinanki, kwiaty oraz niepowtarzalne prace z ceramiki i wikliny.

Wstęp wolny.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]