Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
14 grudnia 2019, 17:00
W Łowiczu wystąpi Jan Pietrzak, legenda polskiej sceny estradowej i kabaretowej! Towarzyszyć mu będzie tenor Piotr Rafałka oraz Kapela spod Egidy.

Koncert pt. „Zwycięska Polska”, odbędzie się 14 grudnia 2019 r. o godz. 17:00 w Sali Barokowej łowickiego muzeum, w dzień po rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Organizatorami koncertu są Klub Gazety Polskiej w Łowiczu i łowicki oddział NSZZ „Solidarność”.

Koncert obędzie się pod Honorowym Patronatem Starosty Łowickiego Marcina Kosiorka.

Wstęp wolny.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]