Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Napoleon
Po zwycięstwie pod Jeną i Auerstaedtem, w drodze do Warszawy, zatrzymał się w Łowiczu, 18 grudnia 1806 roku, Napoleon – Wielki Cesarz Francuzów. Wydarzenie to upamiętnia tablica wmurowana w kamienicę stojącą przy jednej z pierzei Starego Rynku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
14 stycznia 2014
Dzieci z Przedszkola nr 3 w Łowiczu włączyły się z akcję pomocy dla swoich rówieśników z afrykańskiego Sierra Leone. „Gwiazdka dla Afryki” to ogólnoświatowa akcja, którem celem jest zebranie pieniędzy na zakup szczepionek i lodówek do ich przechowywania dla tego jednego z najuboższych państw na świecie.
Szacuje się, że jedno na pięcioro dzieci umiera tam przed swoimi piątymi urodzinami. Śmierć zabiera tam głównie chorych na gruźlicę, odrę oraz tężec.

W ramach akcji przedszkolaki w swojej placówce przy u 3 Maja, 15 stycznia 2014 r. o godz. 10.00 wystawią jasełka, na które zapraszają wszystkich chcących ratować życie małych Afrykańczyków.

Podczas imprezy rozprowadzane będą paczuszki z własnoręcznie wykonanymi przez przedszkolaków niespodziankami. W zamian za podarunek, wystarczy tylko wrzucić datek do puszki.

Zachęcamy wszystkich do wsparcia tej wyjątkowej akcji, naszych małych mieszkańców.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]