Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
11 lipca 2017
Łowicki Ośrodek Kultury, Muzeum Kinematografii w Łodzi i Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Łowiczu, zapraszają do udziału w niecodziennym spacerze Szlakiem filmowego Łowicza.
Podczas wycieczki, którą poprowadzi przewodnik PTTK Zdzisław Kryściak, będzie można zobaczyć miejsca w których nagrywano sceny do różnych filmów, a także wystawę przygotowaną na 100-lecie kina w Łowiczu. Wystawa prezentowana będzie przed Kinem Fenix przy ul. Podrzecznej 20. Dawniej w budynku ŁOK w którym jest kino, mieścił się pierwszy kinematograf Eos.

W Łowiczu kręcono sceny min. do 07 zgłoś się, Chłopi, Paweł i Gaweł, Prawo Agaty, Dzwony wieczorne, Kramarz, Mam na imię Justine i Szkice węglem. Z miastem związani są: Ludwik Benoit, Soava Gallone (Stanisława Winawer), Maciej Grzybowski, Stanisława Celińska, Daniel Olbrychski, Michał Śląski, Magdalena Michalak i Zbigniew Blichewicz. Tu ważne, często tragiczne epizody mieli: Eugeniusz Bodo, Witold Roland i Andrzej Munk.

Spacer odbędzie się w sobotę, 22 lipca 2017 r. o godz. 15.00. Spotkanie przy „chatce z pamiątkami” na Starym Rynku. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Odkrywanie historii filmowej Łowicza, będzie częścią projektu Odyseja Filmowa 2017, współfinansowanego przez MKiDN.



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]