Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Zamek Prymasowski
Dzisiejsze ruiny Zamku Prymasowskiego niegdyś stanowiły wspaniałą rezydencję prymasów I Rzeczypospolitej. Zamek częściowo został zniszczony w czasie „potopu szwedzkiego”, a dalszego jego zniszczenia dokonali Prusacy. Obecnie ruiny zamku stanowią własność prywatną, prowadzone są tam prace archeologiczne i przygotowywana jest ekspozycja o jego historii.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
21 lutego 2014
Członkowie Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wybrali swojego, nowego prezesa. Została nim, dotychczasowa prezes Bożena Wójt. Złożono tylko jedną kandydaturę. Członkowie uniwersytetu przyjęli ją jednogłośnie.
Wszyscy byli zgodni, co do tego, że Bożena Wójt jest właściwą osobą na tym stanowisku. Sama, nowo wybrana prezes, była jednak gotowa przekazać prezesurę innej, młodszej osobie. Jak stwierdziła, pełnienie tej funkcji zajmuje wiele czasu i związane jest w ogromem pracy. Wahając się nad przyjęciem funkcji zgodziła się jednak, słysząc zapewnienie członków uniwersytetu, że będą ją wspierać w działaniach.

W wyborach nowego prezesa, na zaproszenie UTW, wziął udział burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński. W swoim wystąpieniu potwierdził on słuszność wyboru Bożeny Wójt, gdyż jak przypomniał, to właśnie jej zasługą jest to, że w tym roku uniwersytet otrzyma dofinansowanie swojej działalności przez miasto w kwocie 30 tys. zł.

Delikatnie, ale w sposób stanowczy umiała przedstawić burmistrzowi argumenty, przemawiające za zwiększeniem dotacji dla ŁUTW.

Nowej, starej Pani prezes ŁUTW serdecznie gratulujemy.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]