Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
3 kwietnia 2014
Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu otrzyma z ratusza miejskiego pomoc finansową, taką decyzje podjęli radni miejscy na ostatniej sesji. Celem uchwały jest zaspokojenie zbiorowych potrzeb mieszkańców w zakresie porządku publicznego i bezpieczeństwa na terenie miasta.
Kwota przewidywana w budżecie miasta wyniesie 45 tys. zł i zostanie przekazana na Fundusz Wsparcia Policji. Dzięki środkom, które niebawem zostaną przekazane Policji, na ulicach Łowicza w okresie od kwietnia do końca 2014 r. pojawi się więcej policjantów patrolujących miasto.

Dwuosobowe patrole piesze, będą kierowane do służby wszędzie tam, gdzie według władz samorządowych zaistnieje taka konieczność, ale również w tym rejonie miasta, gdzie według analizy stanu bezpieczeństwa zagrożenie przestępczością jest największe.

Dotychczas stałe patrole odbywały się:
1) w piątki – teren miasta (20.00-2.00) –patrol dwuosobowy (centrum –Nowy Rynek, Stary Rynek oraz przyległe ulice i parkingi, park Błonie) - przeciwdziałanie aktom wandalizmu,

2) w soboty– targowica (07.00-13.00) patrol dwuosobowy i teren miasta (20.00-2.00)- Patrol dwuosobowy ( centrum –Nowy Rynek, Stary Rynek oraz przyległe ulice i parkingi, park Błonie) - przeciwdziałanie aktom wandalizmu,

3) w niedziele - teren miasta (20.00-2.00) –patrol dwuosobowy ( centrum –Nowy Rynek, Stary Rynek oraz przyległe ulice i parkingi, park Błonie) - przeciwdziałanie aktom wandalizmu.

Dziś 3 kwietnia 2014 r. o godz. 13.00, burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński i komendant Powiatowy Policji w Łowiczu Jacek Banachowicz podpisali w tej sprawie stosowne porozumienie.

Warto przypomnieć, że piesze patrole na terenie miasta Łowicza są realizowane od 2007 roku. W czasie prowadzonych służb podejmowane są m.in.: kontrole obiektów handlowych, pojazdów, posesji, miejsc zagrożonych i miejsc gromadzenia się nieletnich, nakładane są mandaty karne, sporządzane są wnioski o ukaranie, zatrzymania w celu wytrzeźwienia, prowadzane są interwencje oraz stosowane środki oddziaływania wychowawczego tj. pouczenia.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]