Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
7 stycznia 2019
Powody do zadowolenia mogą mieć organizatorzy 15 edycji piłkarskiego turnieju charytatywnego „Gwiazdy na Gwiazdkę, który zorganizowany został, 4 stycznia 2019 r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji nr 1 w Łowiczu. To wyjątkowe wydarzenie w czasie którego sportowcy i kibice pomagają najbardziej potrzebującym. W tym roku gwiazdy przy wsparciu licznej publiczności zagrały dla ciężko chorych bliźniaków, 4 letnich braci Kuby i Franka Milczarków z Łowicza.
Bracia urodzili się w 25 tygodniu ciąży czworacznej. Jasiowi i Lucynce nie udało się… Kuba i Franek urodzili się mając 870g i 900g i są po wylewach 3 i 2 stopnia. Kubuś ma mózgowe porażenie dziecięce, korowe uszkodzenie wzroku i padaczkę. Franek, zdiagnozowany autyzm, zaburzenia sensoryczne i nadwrażliwość słuchową. Potrzebują ciągłej rehabilitacji i terapii wzroku.

Przez 2 tygodnie przechodzą codzienne zajęcia z neurologopedą, terapię ręki, integrację sensoryczną i biofeedback. Ich stała terapia odbywa się w Łowiczu, Sochaczewie i Warszawie. Obejmuje rehabilitacje ruchową (ndt-bobath), psychologa, pedagoga, logopedę i komunikację alternatywną. Są pod stałą opieką lekarzy specjalistów: neurologa, psychiatry, okulisty, kardiologa, ortopedy i gastrologa. Kubuś potrzebuje specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego: pionizatora, siedziska, ortezy i wózka, z którego z racji wieku szybko wyrasta. To wszystko wiąże się dużymi nakładami finansowymi.

Są dzielnymi wojownikami, i jak przystało na prawdziwych wojowników, takich samych zgromadzili licznie na turnieju. Hala OSiR-u wypełniła się do ostatniego miejsca! Na leczenie obu chłopców udało się uzbierać rekordową sumę: 94968,89 zł.! (73.468,86 zł. zebrano ze sprzedaży okolicznościowych cegiełek i licytacji licznych gadżetów. 20 tys. zł przekazała drużyna PKO BP, która w tym roku zwyciężyła w turnieju, a 1500 zł firma XBS Group.)

W turnieju wystąpiły 4 drużyny: Ryba Team, Raperzy i Przyjaciele, Reprezentacja Dziennikarzy i Reprezentacja PKO BP. Na łowickim parkiecie zmierzyli się ze sobą takie gwiazdy jak: Maciej Rybus - Honorowy Obywatel Łowicza i główny ambasador turnieju, Maciej Szczęsny, Sebastian Mila, Tomasz Kiełbowicz, Jacek Magiera, Piotr Grzelczak, Mariusz Stępiński, Wojciech Trochim, Mateusz Wdowiak, Mateusz Cetnarski, Marcin Krzywicki, showman Bilguun Ariunbaatar, aktor Antoni Królikowski, raperzy Eldo i Green oraz bracia Rafał i Grzegorz Collinsowie, którzy prowadzą w TVN Turbo program o renowacji pojazdów.

Wśród licytowanych gadżetów, które z minuty na minutę zasilały charytatywne konto Kuby i Franka były m.in. koszulki reprezentacyjne i klubowe Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika, Thiago Cionka i Mauro Icardiego.

Poniżej publikujemy wyniki wszystkich spotkań, składy drużyn oraz wyróżnionych zawodników.

Ryba Team – Dziennikarze 1:2 (1:0)
Bartłomiej Urbański 2' – Piotr Gołos 12', Marek Furjan 14'

Raperzy i Przyjaciele – PKO Sport Team 1:3 (1:1)
Robert Chwastek 7' – Łukasz Masłowski 6', Mariusz Stępiński 11', 16'

Dziennikarze – Raperzy i Przyjaciele 0:3 (0:1)
Sebastian Steblecki 8', Mateusz Wdowiak 13', Michał „Klasik” Karliński 14'

Ryba Team – PKO Sport Team 2:2 (1:1)
Piotr Grzelczak 2', Marcin Krzywicki 14' – Adam Wielgołaski 1', Łukasz Masłowski 16'

PKO Sport Team – Dziennikarze 3:1 (1:1)
Mariusz Stępiński 3', 14', 16' – Marek Furjan 7'

Ryba Team – Raperzy i Przyjaciele 4:1 (1:0)
Marcin Krzywicki 1', 11', Arkadiusz Lewicki 12', Marcin Żewłakow 13' – Mateusz Cetnarski 15'

Tabela końcowa:
  1. PKO Sport Team 7 punktów
  2. Ryba Team 4 punkty
  3. Raperzy i Przyjaciele 3 punkty
  4. Dziennikarze 3 punkty
Najlepszym strzelcem turnieju został Mariusz Stępiński. Lider PKO Sport Team, na co dzień występujący we włoskim Chievo Werona, zdobył 5 bramek. Dwa wyróżnienia trafiły do zawodników ekipy Dziennikarzy. Tytuł najlepszego bramkarza zawodów powędrował do golkipera programu „Turbokozak” Grzegorza „Gabora” Jędrzejewskiego, zaś najlepszym piłkarzem imprezy wybrano Marka Furjana, komentatora tenisa.

PKO Sport Team: Jakub Kuzko – Michał Sochacki, Mariusz Stępiński, Piotr Hełmecki, Mateusz Złotowski, Michał Urbaniak, Piotr Skwara, Kuba Chodorowski, Robert Zawardzin, Marek Kozłowski, Radosław Tomaszewski, Adam Wielgołaski, Łukasz Masłowski, Adrian Budka.

Ryba Team: Maciej Rybus – Maciej Wyszogrodzki, Piotr Grzelczak, Jacek Magiera, Sebastian Mila, Bartłomiej Urbański, Marcin Żewłakow, Marcin Krzywicki, Łukasz „Juras” Jurkowski, Grzegorz Collins, Rafał Collins, Arkadiusz Nowicki, Łukasz Wachowski. Raperzy i Przyjaciele: Leszek „Eldo” Kaźmierczak – Adam „Green” Ciesielski, Jakub „Kochan” Kochanowski, Jarosław „DJ Cider” Korkosz, Michał „Klasik” Karliński, Mateusz Cetnarski, Mateusz Wdowiak, Sebastian Steblecki, Robert Chwastek, Bilgun Ariunbaatar.

Dziennikarze: Grzegorz „Gabor” Jędrzejewski – Mariusz Walkiewicz, Piotr Gołos, Marcin Lepa, Marek Furjan, Andrzej Twarowski, Bartłomiej Dawidek, Włodzimierz Lisiewicz, Bartek Ignacik, Robert Błoński, Filip Surma, Marcin Papierz.

Głównym koordynatorem turnieju był Krystian Cipiński, którego co roku wspiera liczna grupa wolontariuszy i ludzi dobrej woli.

Więcej o turnieju na stronie: www.facebook.com/gwiazdynagwiazdke/design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]