Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
‹‹    A-    A+
Co? Gdzie? Kiedy?
11 - 14 lutego 2023
Miejska Biblioteka im. Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu zaprasza do udziału w wydarzeniu z okazji zbliżających się Walentynek. W filii dla dzieci w dniach 11, 13, 14 lutego, na najmłodszych czekać będzie, w godzinach pracy biblioteki, kącik plastyczny przy którym będzie można wykonać walentynkową zakładkę. Placówka zapewni materiały plastyczne.

14 lutego 2023 r. o godz. 11.00 odbędzie się wernisaż wystawy „Nasze kwiaty na Walentynki”, prezentującej prace studentów seniorów Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działających pod kierunkiem artysty plastyka Aldony Zając.

Tego samego dnia o godz. 15.00 biblioteka wraz kołem literackim ŁUTW zaprasza również na spotkanie z pisarką Magdaleną Kołosowską, autorką powieści obyczajowych.


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net[zamknij]   [przejdź do wycieczki]