Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Zamek Prymasowski
Dzisiejsze ruiny Zamku Prymasowskiego niegdyś stanowiły wspaniałą rezydencję prymasów I Rzeczypospolitej. Zamek częściowo został zniszczony w czasie „potopu szwedzkiego”, a dalszego jego zniszczenia dokonali Prusacy. Obecnie ruiny zamku stanowią własność prywatną, prowadzone są tam prace archeologiczne i przygotowywana jest ekspozycja o jego historii.
‹‹    A-    A+
Aktualności
29 maja 2024
Członkowie Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu tradycyjnie wzięli udział w Święcie Pułkowym, 37 pułku piechoty z Kutna, które przypadało 26 maja 2024 r. Łowicką „dziesiątkę” reprezentowali: Piotr Płuszka, Rafał Czekaj, Jakub Więcek i Jarosław Gawinek.
Podczas uroczystości, zgodnie z dawną tradycją, zorganizowano dywizyjne zawody strzeleckie w czasie których strzelano z przedwojennej, historycznej broni.

W zawodach wzięły udział dwie grupy: cywilna i rekonstruktorów z pułków wchodzących w skład 26 Dywizji Piechoty. Wród nich byli „dziesiątacy” oraz członkowie Stowarzyszenia Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty i Stowarzyszenia Historycznego „Pułk 37”.

I miejsce zajęła reprezentacja 18 pp. II miejsce Pułk 37 z Kutna, a III miejsce, reprezentacja 10 pp z Łowicza W ramach święta przygotowano również wystawę pamiątek po 37 pp.


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net[zamknij]   [przejdź do wycieczki]