Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Łowicz stracił rangę miasta powiatowego
W 1975 r. Łowicz stracił rangę miasta powiatowego i do końca 1998 r. znajdował się w granicach województwa skierniewickiego. W 1990 r. odbyły się w Łowiczu pierwsze demokratyczne wybory samorządowe, a dwa lata później powstała diecezja łowicka. W 1999 r. miasto ponownie stolicą powiatu. 14 czerwca 1999 r. Łowicz gościł papieża Jana Pawła II.
‹‹    A-    A+
Co? Gdzie? Kiedy?
4 kwietnia 2023, 19:00
W Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Mikołaja w Łowiczu będzie można wysłuchać „Requiem” Giuseppe Verdiego w wykonaniu artystów muzyków Teatru Wielkiego w Łodzi. Koncert odbędzie się, 4 kwietnia o godz. 19:00 i zainauguruje cykl spotkań pn. „Z operą przez Łódzkie” realizowany przez samorząd województwa łódzkiego. Patronat Honorowy nad koncertem i spotkaniami „Z operą przez Łódzkie” objął marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Nowa inicjatywa województwa łódzkiego zmierza do tego, aby wysoka sztuka trafiła do mniejszych miejscowości w regionie. Marszałek ma nadzieję, że w ten sposób mieszkańcy zauroczeni widowiskiem w swoich miastach, chętniej będą przyjeżdżać do łódzkich teatrów.

Koncert tej klasy w Łowiczu, będzie wydarzenie bezprecedensowym. Koniecznie trzeba na nim być.


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net[zamknij]   [przejdź do wycieczki]