Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Zamek Prymasowski
Dzisiejsze ruiny Zamku Prymasowskiego niegdyś stanowiły wspaniałą rezydencję prymasów I Rzeczypospolitej. Zamek częściowo został zniszczony w czasie „potopu szwedzkiego”, a dalszego jego zniszczenia dokonali Prusacy. Obecnie ruiny zamku stanowią własność prywatną, prowadzone są tam prace archeologiczne i przygotowywana jest ekspozycja o jego historii.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
17 września 2023, 16:00
W Łowickim Ośrodku Kultury w najbliższą niedzielę, 17 września 2023 r. o godz. 16.00, będziemy mogli obejrzeć niezwykły spektakl taneczny pt. Solidarność/Solidaritet. Wystąpią w nim zarówno artyści z Polski, jak i z Norwegii, by wspólnie odkryć swoje korzenie i tożsamość.

Widowisko zostało stworzone przez pochodzącą ze Skierniewic, kompozytorkę Katarzynę Marię Wieczorek i norweską choreografkę Gunhild Løhre.

Występ będzie jednym z elementów większego projektu pn. „Od pasiaka po fiord” realizowanego przez gminę Kocierzew Płd. i Gminną Bibliotekę Publiczna w Kocierzewie Płd., które nawiązały współpracę z Norwegami w 2018 roku. Zaowocowała ona już kilkoma działaniami.

Jednym z nich były kulturalne warsztaty wokalne, warsztaty tańca oraz gry na instrumentach w których wzięli udział mieszkańcy gminy Kocierzew Płd. W czasie pobytu w Polsce artystki z Norwegii odwiedziły również naszą okolicę, aby zainspirować się muzyką łowicką. W tym celu spotkały się m.in. z utalentowanym śpiewakiem łowickim Stanisławem Madanowskim.

Obecność Norweżek w Polsce możliwa była dzięki wcześniej wysłanego przez gminę Kocierzew Płd. listu intencyjnego, pozwalającego im wystąpić do Norweskiej Rady Kultury o dofinansowanie na stworzenie widowiska Solidarność/Solidaritet. W spektaklu, który będziemy mogli zobaczyć w ŁOK pojawi się wątek łowicki.

Do udziału w tanecznym widowisku zaproszeni zostali bowiem tancerze z Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Boczki Chełmońskie”.

Oprócz Łowicza spektakl Solidarność/Solidaritet, będzie prezentowany również w CKiS w Skierniewicach, 16 września o godz. 17.00, w ramach Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]