Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
18 września 2022

Muzeum w Łowiczu zaprasza do udziału w kolejnej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbędą się w niedzielę, 18 września 2022 r. W tym roku tematem przewodnim spotkania będzie „Łowicz historycznie i artystycznie”.

O godz. 10.00 i 13.00 odbędą się rodzinne warsztaty pt. “Łowicz jak z obrazka”. Na zajęciach uczestnicy wykonają prace plastyczne wzorując się na dziełach łowickich malarzy. Obowiązują zapisy pod nr. tel. 46 837 39 28 wew. 36.

W godz. 12.00 – 16.00, będzie można podejrzeć artystę malarza przy pracy – w specjalnie zaaranżowanej pracowni artystycznej Agnieszka Kopczyńska opowie o swojej twórczości, inspiracjach i warsztacie malarskim.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Więcej o obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa na stronie: https://edd.nid.pl/


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]