Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
‹‹    A-    A+
Aktualności
31 stycznia 2014
W Łowiczu osiedliła się kolejna rodzina repatriantów, polskiego pochodzenia. Przejechała ona wczoraj wieczorem, 30 stycznia 2014 r. z Żaltyru, położonego w rejonie astrachańskim i zamieszkała w budynku przy ul. Jana Pawła II. Repatriantów w Łowiczu przywitał m. in. burmistrz Krzysztof Kaliński oraz przewodniczący Rady Powiatu Łowickiego Janusz Michalak.
Nowi Łowiczanie Olesia i Siergiej Belyy, oboje z wykształcenia informatycy oraz dwójka ich dzieci: 9-letnia Alina i 6-letnia Marina, zamieszkali w mieszkaniu o powierzchni ok. 60 m². Zostało ono wcześniej wyremontowane przez łowicki ratusz i wyposażone we wszystkie potrzebne do życia rzeczy. Pieniądze na ten cel w wysokości 140 tys. zł., pochodziły z dotacji udzielonej przez Urząd Wojewódzki w Łodzi.


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net



[zamknij]   [przejdź do wycieczki]