Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Łowicz stracił rangę miasta powiatowego
W 1975 r. Łowicz stracił rangę miasta powiatowego i do końca 1998 r. znajdował się w granicach województwa skierniewickiego. W 1990 r. odbyły się w Łowiczu pierwsze demokratyczne wybory samorządowe, a dwa lata później powstała diecezja łowicka. W 1999 r. miasto ponownie stolicą powiatu. 14 czerwca 1999 r. Łowicz gościł papieża Jana Pawła II.
‹‹    A-    A+
Co? Gdzie? Kiedy?
22 stycznia 2023

Muzeum w Łowiczu zaprasza dzieci wraz z rodzicami i dziadkami do udziału w niedzielnych warsztatach plastycznych pt. „Na szkle malowane – Babci i Dziadkowi podarowane”. W czasie warsztatów, które zorganizowane zostaną w niedzielę, 22 stycznia 2023 r. o godz. 11.00 i 13.30 uczestnicy poznają ciekawą dziedzinę sztuki ludowej, jaką jest garncarstwo.

Dowiedzą się również jak ozdabiane były naczynia ceramiczne w regionie łowickim i wykonają malowaną dekorację na ceramice, korzystając z wzorów z dawnego Księstwa Łowickiego.

Warsztaty zbiegają się z obchodami Dnia Babci i Dnia Dziadka, będzie więc to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu i przygotowania oryginalnego oraz samodzielnie wykonanego prezentu dla swoich dziadków.

Organizatorzy proszą uczestników warsztatów o przyniesienie przedmiotu ceramicznego do malowania tj. ramka, talerzyk, kubek, miseczka lub filiżanka. Muzeum zapewnia materiały papieroplastyczne.

Koszt udziału w warsztatach: 15 zł/os. Obowiązują zapisy pod nr. tel. 46 837 39 28, wew. 36.

Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net[zamknij]   [przejdź do wycieczki]