Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
‹‹    A-    A+
Co? Gdzie? Kiedy?
21 marca 2023, 16:30

21 marca obchodzić będziemy Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji Powiatowa Biblioteka Publiczna im. ks. prał. Stefana Wysockiego w Łowiczu oraz Klub Seniora „Radość” zapraszają na ,,Podwieczorek z Szymborską”. Spotkanie skierowane jest do wszystkich miłośników poezji.

Organizatorzy zapraszają tych, którzy chcą posłuchać twórczości poetyckiej naszych lokalnych autorów. Ponadto będzie to okazja do zaprezentowania własnych wierszy. Wszyscy Ci, którzy piszą do szuflady, mogą przyjść i przeczytać swoje utwory. „Podwieczorek z Szymborską” odbędzie się 21 marca 2023 r. o godz. 16.30. w Piwnicy Muzeum w Łowiczu (wejście od ul. 3 maja).

Wstęp wolny.

Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net[zamknij]   [przejdź do wycieczki]