Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Boczki Chełmońskie
Boczki Chełmońskie to miejsce urodzenia malarza Józefa Chełmońskiego (1849 r.), reprezentanta realizmu. Józef Chełmoński malował głównie sceny rodzajowe, ukazując z dużym autentyzmem życie wsi polskiej oraz ukraińskiej. Był doskonałym malarzem koni, sławę przyniosły mu rozpędzone „Trójki” i „Czwórki”.
‹‹    A-    A+
Sport i rekreacja
O tym, że „Sport to zdrowie” wie chyba każdy. Szczególnie namawiamy do uprawiania aktywnej formy wypoczynku na Ziemi Łowickiej. W Łowiczu znajduje się główne „serce regionu”. Na miłośników sportu, czekają doskonale przygotowane dwie hale Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz kryta Pływalnia Miejska. OSiR zachęca do korzystania z boiska do piłki nożnej ze sztuczną, profesjonalną murawą i oświetleniem, siłowni damsko/męskiej, sali do Judo i Taekwondo, tenisa stołowego, sauny oraz boisk do koszykówki i siatkówki.

Klub Turystyki Kolarskiej „Szprycha” przy Oddziale PTTK w Łowiczu, zaprasza na rowerowe rajdy. Na miłośników jazdy konnej czekają stadniny koni w Nieborowie i Walewicach.

Równie atrakcyjnie przedstawia się kalendarz imprez sportowych oraz działalność łowickich klubów zajmujących się różnymi dyscyplinami sportu. Na tej stronie znajdziecie Państwo wszystko na temat Sportu i Rekreacji w Łowiczu.

„W zdrowym ciele zdrowy duch" - według tego motta zachęcamy wszystkich do wykorzystania możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu na Ziemi Łowickiej, tym bardziej, że wybór jest duży i każdy może znaleźć tu coś dla siebie.

Informujemy, że 16 października 2010 r. weszła w życie ustawa z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2010 r. Nr 127, poz. 857), która zastąpiła obowiązujące: ustawę o kulturze fizycznej (tekst jedn. Dz. U. z 2007 r. Nr 226, poz. 1675 ze zm.) i ustawę o sporcie kwalifikowanym (Dz. U. z 2005 r., Nr 155, poz. 1298 ze zm.).

Zgodnie z nową ustawą sport to wszelkie formy aktywności fizycznej, które przez uczestnictwo doraźne lub zorganizowane wpływają na wypracowanie lub poprawienie kondycji fizycznej i psychicznej, rozwój stosunków społecznych lub osiągnięcie wyników sportowych na wszelkich poziomach.

Urząd Miejski w Łowiczu w ramach zaspakajania zbiorowych potrzeb mieszkańców tworzy warunki do podejmowania działań w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu, poprzez szkolenie dzieci i młodzieży, organizację zawodów i rozgrywek sportowych, na realizację których tak jak w latach ubiegłych można ubiegać się o przyznanie środków finansowych w formie dotacji z budżetu miasta Łowicza.

Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net[zamknij]   [przejdź do wycieczki]