Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Park w Arkadii
Park w Arkadii, założony w stylu angielskim w 1778 roku to jeden z najlepiej zachowanych parków romantycznych w Polsce. Założycielką parku była Helena z Przeździeckich Radziwiłłowa. W parku rozrzuconych jest mnóstwo romantycznych pawilonów m.in. Domek Gotycki z Grotą Sybilli, Dom Burgrabiego z Łukiem Greckim, Przybytek Arcykapłana i wiele innych.
‹‹    A-    A+
Co? Gdzie? Kiedy?
27 kwietnia 2023, 16:30

Miejska Biblioteka im. Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu zaprasza na promocję nowej książki Krzysztofa Marka Wiśniewskiego. Tematem publikacji są „Mało znane fakty z dziejów Parafii św. Ducha w Łowiczu”. Promocja odbędzie się, 27 kwietnia 2023 r. o godz. 16:30 w siedzibie biblioteki przy Alejkach Sienkiewicza.

Gdyby ktoś nie mógł być na promocji, z autorem książki, będzie mógł spotkać się w niedzielę, 30 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 10:00. Oczywiście w kościele pw. Świętego Ducha w Łowiczu. Nakład książki jest ograniczony, więc kto chciałby ją mieć w swoim zbiorze, musi się pospieszyć.

Krzysztof Marek Wiśniewski jest wieloletnim członkiem łowickiego oddziału PTTK i doświadczonym przewodnikiem. Pasjonatem lokalnej historii. Członkiem Zarządu Koła Wychowanków i Wychowanek Szkół Średnich Ogólnokształcących w Łowiczu.

Na swoim koncie ma wiele publikacji książkowych oraz artykułów poświęconych Łowiczowi, jego zabytkom, m.in. „Kaplica pw. Świętego Karola Boromeusza w Łowickim muzeum”, „Podgrodzie Łowickie”. Wśród nich kilka poświęconych jest parafii św. Ducha w Łowiczu: „Błogosławiona z arcybiskupiego grodu”, „Żywa historia. Tablice inskrypcyjne w kościele Świętego Ducha w Łowiczu”.

W swojej ostatniej książce w formie opowieści przewodnickiej opowiada o dziejach parafii św. Ducha w Łowiczu m.in. przybliżając biogramy proboszczów, opowiada o lasach kościoła podczas I wojny światowej, omawia malarskie przedstawienia świątyni i jej wnętrza.

Zachęcamy do udziału w promocji i nabycia publikacji, a Krzysztofowi Markowi Wiśniewskiemu, gratulujemy.

Wstęp wolny.

Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net[zamknij]   [przejdź do wycieczki]