Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
‹‹    A-    A+
Blog - Newsy
27 maja 2018
Podczas Pikniku Rodzinnego zorganizowanego w niedzielę 27 maja 2018 r. na Błoniach przez Urząd Miejski w Łowiczu swoją ofertę zabawy dydaktycznej przygotował dla dzieci i dorosłych także Łowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zaprosił do gry planszowej autorstwa Karola Rybackiego „Podróż po Łowiczu z przeszkodami”. Pokonywanie tych „przeszkód” stanowiło dla grających często niespodziankę i stało się zachętą do poznania historii miasta.
Piknik Rodzinny, związany z obchodami Dnia Dziecka, połączony był także z kolejnym już „Marszem dla życia i rodziny”, a miejscem ich wspólnego świętowania były łowickie Błonia w okolicy muszli koncertowej. Tam czekało na rodziny, głównie dzieci, wiele atrakcji, m.in.: zjeżdżalnie, przejażdżki konne, konkursy sprawnościowe, rywalizacje rowerowe.

Łowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku przygotował cztery stanowiska z dużymi planszami gry towarzyskiej „Podróż po Łowiczu z przeszkodami”, przy której w godzinach 14.00-17.00 zagrało łącznie 40 osób: dzieci, dorosłych, rodzin wielopokoleniowych. Nawet trudne, nie tylko dla dzieci, pytania z tej gry np. o „Macierz Szkolną”, „koszary Szeptyckiego”, „Muzeum Tarczyńskiego” czy „końskie targowisko” zadawano tak, by z pomocą prowadzących grę pań i opiekunów mogły one znaleźć odpowiedź na przygotowanym planie miasta lub narysować ją kolorową kredą na chodniku.

Miło było słyszeć słowa uznania od rodziców, że świetnie spędzili czas i dowiedzieli się tylu ciekawostek o swoim mieście. Uczestnikom wręczano nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Łowiczu. Nie zabrakło też cukierków i gadżetów rozdawanych przez samego Burmistrza Miasta Łowicza.


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net[zamknij]   [przejdź do wycieczki]