Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Bazylika katedralna
Bazylika katedralna znana jest jako mauzoleum 12 prymasów Polski, pochowanych w podziemiach świątyni. Znajduje się w niej m.in. nagrobek prymasa Jakuba Uchańskiego, dłuta Jana Michałowicza z Urzędowa. Ponadto na uwagę zasługują wspaniałe organy, bogata biblioteka i skarbiec.
‹‹    A-    A+
Miejski Punkt Informacji Turystycznej
Turystów odwiedzających Prymasowski Łowicz zapraszamy do skorzystania z oferty którą Państwu przygotowaliśmy.
Na poszerzanie swojej wiedzy zawsze jest odpowiednia pora.
W Miejskim Punkcie Informacji Turystycznej, mieszczącej się w kamienicy „napoleońskiej” przy Starym Rynku 3 można otrzymać wiele ciekawych folderów turystycznych, zachęcających do zwiedzania miasta.
Jesteśmy do dyspozycji:
  • Pon. wt. czw. w godz. 8:00-16:00
  • Śr. w godz. 8:00-17:00
  • Pt. w godz. 8:00-15:00
Można np. wyruszyć na spacer po mieście szlakiem łowickiego baroku, szlakiem filmowym, literackim lub żydowskim. Foldery opracowane zostały przez łowickich przewodników PTTK na zlecenie Urzędu Miejskiego w Łowiczu.

Posiadamy również dla Państwa bezpłatne ulotki, pocztówki, mapy, przewodniki, foldery o mieście oraz kulturze ludowej. Dostępne są także ulotki w języku angielskim i niemieckim.DODATKOWE INFORMACJE O NASZYM MIEŚCIE DOSTEPNE SĄ RÓWNIEŻ W WYDAWNICTWIE ŁOWICKIEGO OŚRODKA KULTURY :
Łowicki Ośrodek Kultury, ul. Podrzeczna 20, 99-400 Łowicz
I piętro, pokój 107
pon.– pt. w godz. 8.00 – 16.00
Sprzedaż wysyłkowa – kontakt:
Ewa Kochanek-Zbróg – ewa@lok.art.pl
https://lok.art.pl/sklep/
AUDIOPRZEWODNIK PO ŁOWICZU. ZWIEDZAJ MIASTO Z APLIKACJĄ MOBILNĄ!

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej aplikacji mobilnej na smartfony, która umożliwia zwiedzanie miasta z lektorem opowiadającym o historii Łowicza i jego najważniejszych zabytkach. Aplikacja została przygotowana dla telefonów komórkowych z systemami Android i iOS.

Turysta pobierając aplikację zostanie poprowadzony tradycyjnym szlakiem turystycznym, dzięki czemu będzie mógł poznać historię Łowicza i jego najciekawsze zabytki.
Wycieczka z audioprzewodnikiem trwa niecałą godzinę i prowadzi przez centrum Łowicza. Przechadzka rozpoczyna się na Starym Rynku, dalej prowadzi ul. Pijarską, al. Sienkiewicza, ul. Browarną, Zduńską do Nowego Rynku i dalej ul. Stanisławskiego, następnie ul. Kozią i Podrzeczną do Starego Rynku.MAPA ŚCISŁEGO CENTRUM ŁOWICZA

Wszystkie strony internetowe, które Państwu udostępniamy nie posiadają złośliwych skryptów, więc bez obaw możecie Państwo je odwiedzać.

Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net[zamknij]   [przejdź do wycieczki]