Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
‹‹    A-    A+
Blog - Newsy
19 kwietnia 2018
Na wirtualną podróż po Ameryce Południowej zaprosiła słuchaczy Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dr Grażyna Gurnik z SGGW w Warszawie. W czwartek 19 kwietnia 2018 r. w Sali ślubów USC w Łowiczu poprowadziła interesujący wykład „Kultura kobiet Ameryki Południowej” wzbogacony prezentacją multimedialną.
Dr Grażyna Gurnik jest pedagogiem i podróżniczką, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, doktorem nauk humanistycznych, wykładowcą na pedagogice w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Spędziła 10 lat w Kolumbii i Argentynie, a jej hobby to podróże i kultury prekolumbijskie (jest autorką książki „Kolumbijskie El Dorado” wyd. w 2004 r.). Jej wykład miał znacznie szerszy zakres tematyczny niż zapowiedziany, bo dotyczył także historii, geografii, przyrody, kultury Ameryki Południowej uważanej za jeden z najpiękniejszych i najbardziej interesujących kontynentów świata.

Autorka wzbogaciła go licznymi slajdami, przywiezionymi eksponatami (np. naczynie – tykwa do zaparzania Yerba mate) oraz fotografiami z licznych rodzinnych wypraw po tym kontynencie. Przekazywała przy tym wiele ciekawostek dotyczących obyczajowości, uczulając potencjalnych przyszłych podróżników, jak uniknąć ewentualnych nieporozumień podczas pobytu.


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net[zamknij]   [przejdź do wycieczki]